Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Podobne produkty

Opis

Słuchając tego albumu powędrowałem myślami do nagrania trójki nowojorskich muzyków, którzy dawno temu zagrali w trio złożonym z instrumentu dętego, fortepianu i perkusji - dokładnie rzecz biorąc do nagrania zrealizowanego w 1946 roku przez Lestera Younga, Nata King Cole'a i Buddy'ego Richa. Od tamtej pory upłynęło wiele lat, dziś żyjemy w zupełnie innym świecie. Polski trębacz, norwesko-amerykański perkusista i kanadyjski pianista nagrali dziś w Nowym Jorku muzykę, która jest odzwierciedleniem naszych wyjątkowych czasów, świata, który wskutek rosnącej mobilności i coraz większych prędkości staje się coraz to mniejszy. Muzycy podróżują dziś po świecie jak nigdy przedtem w ludzkiej historii, a postęp technologiczny wpływa na nasze społeczeństwo.
Muzyka odzwierciedla ten stan rzeczy, lecz także wskazuje inny sposób patrzenia na świat. Innymi słowy, muzyka otwiera możliwość myślenia w nowy sposób. Ryzyko podejmowane w muzyce różni się od ryzyka podejmowanego w rzeczywistym świecie tym, że w improwizacji muzycznej błędy są dopuszczalne - choć nadal jesteśmy odpowiedzialni za konsekwencje własnych działań. Zapisane na tym krążku dźwięki są piękną konsekwencją spotkania trzech utalentowanych, grających wspólnie wykonawców, których improwizacji możemy słuchać wiele razy.

Przyjemnie jest słuchać kompozycji tych improwizowanych utworów jeden po drugim, w takiej kolejności, w jakiej zostały zapisane na płycie. Tak zwana improwizacja jest jednym ze sposobów komponowania, już sama kolejność utworów jest kompozycją. Zalecam słuchanie. (Axel Dörner)

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Jazz, Swing
Płeć Jazz, Swing

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Jazz, Swing
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Kris Davis Tomasz Dąbrowski Andrew Drury
Tytuł Vermilion Tree

Producent: For-Tune

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.