Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Dla Amerykanów, zwłaszcza tych z Południa Alamo to podobny symbol jak antyczne Termopiuśmiechle, a dla nas Westerplatte. W 1836 roku podczas wojny o niepodległość Teksasu w starej misji nieopodal miasteczka Bexar, garstka 185 ochotników walczących o wyzwolenie Teksasu spod meksykańskiego panowania przez 10 dni broniła się przed 7-tysięczną armią dyktatora Meksyku – generała Santa Anny. Realizacja filmu o tych wydarzeniach stała się prawdziwą obsesją Johna Wayne’a, który traktował to jako największe wyzwanie swego życia. Wayne oprócz tego, że objął funkcję reżysera i producenta Alamo, zagrał też jedną z głównych ról – legendarną postać z Dzikiego Zachodu Dave’a Crocketa, który na czele niewielkiego oddziału wsparł teksańskich osadników.

Amerykanie kochają Johna Wayne’a, więc do edycji Alamo na DVD przyłożyli się solidnie. Obraz został dobrze oczyszczony i odrestaurowany tak, że absolutnie nie wygląda na swoje 40 lat. Barwy są wprawdzie trochę technicolorowo cukierkowe, ale za to krwiste, nasycone i znakomicie kontrastowe. Dźwięku nie udało się już tak dobrze odnowić, ale jak na tak leciwy film i tak jest całkiem dobry. Brakuje mu dynamiki, tyły brzękną coś z rzadka, a kanał LFE pracuje dość wątło. Ale jako taką przestrzeń udało się jednak zbudować. Najlepiej brzmią oczywiście odgłosy bitwy, ale i podniosła muzyka Dimitrija Tiomkina też prezentuje się nienajgorzej. Ponad 40-minutowy film dokumentalny ma charakter wspominek jeszcze żyjących twórców i aktorów. Arcyszczegółowo relacjonują oni prace nad realizacją filmu, ale i tak najciekawsze są fragmenty przybliżające historyczny kontekst wydarzeń.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser John Wayne
Kraj pochodzenia USA
Język Dolby Digital 2.0 angielski Dolby Digital 2.0 francuski Dolby Digital 1.0 hiszpański Dolby Digital 1.0 włoski Dolby Digital 1.0 niemiecki
Kategoria Westerny

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 1960
Czas trwania 154

Producent:Imperial

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.