Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

  • Darmowy zwrot

  • Darmowa dostawa

Podobne produkty

Opis

Analiza filmu autorstwa Jacquesa Daumonta i Michela Marie to znakomity wykład prowadzony w duchu tzw. teorii francuskiej, która charakteryzuje się dużą erudycyjnością i licznymi powiązaniami z teorią literatury. Autorzy postrzegają analizę filmu jako szczególny rodzaj dyskursu o filmie, który należy odróżnić od teorii filmu, krytyki filmowej i interpretacji. W syntetyczny sposób omawiają najważniejsze metody analizy filmu: analizę tekstualną, analizę narratologiczną, analizę dźwięku i obrazu oraz psychoanalizę. W toku wykładu wskazują wady i zalety każdej z metod oraz omawiają historię jej powstania i rozwoju. Książkę wzbogacają liczne ilustracje, a także bogata bibliografia po każdym rozdziale.

Jacques Aumont - profesor na uniwersytecie Sorbonne Nouvelle Paris-III, kierownik Kolegium Historii Kina Francuskiego ?Filmoteka?. Autor licznych publikacji o historii i teorii filmu.
Michel Marie - profesor na uniwersytecie Sorbonne Nouvelle Paris-III, ma bogaty dorobek naukowy, autor monografii o francuskiej Nowej Fali.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Jacques Aumont, Michel Marie
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 204x134
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 436
Podkategoria Kino, teatr, film
ISBN *, 9788301168360

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.