Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Album przybliża postać Andy’ego Warhola – czołowego przedstawiciela pop-artu i jednego z najważniejszych twórców XX wieku. Nieodłącznym elementem legendy Warhola był ekscentryczny styl bycia. Artysta w przemyślany sposób budował mit własnej osoby, słynął z prowokacyjnych wypowiedzi i wprowadzania w błąd swoich rozmówców.

Chcę być maszyną do robienia obrazów. Zarabiać pieniądze to sztuka, pracować to sztuka, ale robić dobre interesy to sztuka największa
/Andy Warhol/

Publikacja zawiera ponad sześćdziesiąt grafik i rysunków artysty (wśród nich znajdują się zarówno najsłynniejsze prace takie jak portrety Marilyn Monroe, Micka Jaggera, puszki zupy Campbell, jak i mniej znane serie jak np. Kwiaty oraz Kamuflaż). Powstałe w ciągu kilku dekad realizacje są zapisem fascynacji twórcy, jego ewolucji, jak również lustrem czasów, w których żył.
Grafikom towarzyszą teksty poświęcone twórczości i życiu artysty – jest to również próba pokazania Warhola w szerszym kontekście, wskazania nowych, mniej znanych tropów interpretacji jego dorobku i odczytywania biografii, w której sacrum miesza się z profanum, figuracja z abstrakcją, kultura Ameryki z echami kraju przodków.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Wydawca Międzynarodowe Centrum Kultury
Format 275x235
Rodzaj Sztuka
Język polski
Ilość stron 110
Podkategoria Sztuka, historia sztuki
ISBN 9788363463014

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.