Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

DVDmax

Podobne produkty

Opis

"Anioły w Ameryce" to ekranizacja wyróżnionej Nagrodą Pulitzera sztuki o ofiarach śmiertelnej choroby - AIDS. Laureat 5 Złotych Globów.

Obraz opowiada historię homoseksualisty Louisa Ironsona (Ben Shenkman). Jego partner Prior Walter (Justin Kirk) pada ofiarą AIDS i zaczyna doświadczać wizji w trakcie których spotyka się z Aniołem. Przerażony chorobą Louis nie dochowuje wierności swojemu kochankowi i związuje się z Joe Pittem (Patrick Wilson) - Mormonem i urzędnikiem Sądu Najwyższego, żyjącym w nieudanym małżeństwie z uzależnioną od valium Harper (Mary-Louise Parker), który nie radzi sobie z własną seksualnością.

Pittem interesuje się również wpływowy i znany z prawicowych poglądów prawnik Roy Cohn (Al Pacino) publicznie potępiający homoseksualizm. Sam będąc odmiennej orientacji jest nosicielem wirusa HIV. Obawiając się, że fakt ten może zrujnować jego karierę, Cohn - którego postać inspirowana jest autentycznym politykiem zmarłym na HIV w 1986 roku - robi wszystko, żeby świat nie poznał jego tajemnicy.

Sytuacja komplikuje się, kiedy w domu Pitta pojawia się jego konserwatywna matka chcąca za wszelką cenę naprawić małżeństwo syna...

"Anioły w Ameryce" to wyjątkowy film, w którym sceny realistyczne przeplatają się z fantastycznymi. Całość opowiedziana jest w oryginalny, surrealistyczny sposób, który amerykańscy krytycy uznali za inspirowany malarstwem Edwarda Hoopera i filmem "Piękna i bestia" Jeana Cocteau.

Łączące w sobie komedię i tragedię, miłość i zdradę, życie i śmierć "Anioły w Ameryce" to niezwykła i niezapomniana podróż przez krajobraz pełen rozpaczy i nadziei charakterystyczny dla Ameryki końca XX wieku.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser Mike Nichols
Kraj pochodzenia USA
Język Dolby Digital 5.1 angielski Dolby Digital 2.0 angielski
Kategoria Seriale zagraniczne
Gatunek Seriale zagraniczne

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 2003
Czas trwania 337

Producent: Galapagos

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.