Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Pierwszy tom atlasu z serii przeznaczonej do trzyletniego cyklu nauczania historii w szkole ponadgimnazjalnej, pod redakcją Julii Tazbir. Dostosowany do każdego programu, zawiera wszystkie niezbędne w praktyce szkolnej treści merytoryczne.

Atlas jest wyborem map dotyczących zagadnień z historii Polski, jak również z historii powszechnej. Mapy zawarte w atlasie obrazują różnorodną tematykę – zagadnienia polityczne, gospodarcze, społeczne, wyznaniowe i kulturowe. Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze tematy i zagadnienia z historii starożytnej, średniowiecza i epoki nowożytnej do Kongresu Wiedeńskiego. Niespotykana w tego typu wydawnictwach bogata kolorystyka, duże mapy, ciekawe rozwiązania dydaktyczne umożliwią aktywną pracę młodzieży na lekcjach historii.
Na uwagę zasługują przede wszystkim: plany bitew i rzadko spotykane w innych publikacjach tematy np.: opublikowana po raz pierwszy w historii powojennej, w atlasie historycznym mapa z podziałem administracyjnym Rzeczypospolitej z początku XVII w. Całość uzupełnia genealogia głównych rodów panujących w Europie oraz tabelaryczne przedstawienie władców Polski.
Atlas historyczny do 1815 roku. Szkoła ponadgimnazjalna umożliwia kształcenie umiejętności pracy z mapą, orientację w czasie i przestrzeni historycznej oraz pogłębianie wiedzy historycznej.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Podkategoria Szkoła ponadgimnazjalna
Kategoria Pomoce szkolne

Producent: Demart

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.