Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Podobne produkty

Opis

Brigitte BARDOT - gwiazda i prawdziwa seksbomba kina lat 50. i 60, uznawana za francuski odpowiednik Marilyn Monroe. Usposobienie stylu i elegancji. Jej osoba stała się początkiem rewolucji w kinie, które przed pół wiekiem skupiało się na eksponowaniu zmysłowości gwiazdy. Cielesność była tematem tabu. Ale żeby eksponować cielesność potrzeba było aktorki świadomej swego ciała i swej seksualności. Takiej jak Brigitte Bardot.

NIEZNOŚNA DZIEWCZYNA

Komedia napisana przez Rogera Vadima specjalnie dla Brigitte Bardot, by - jak głosi fama - uświadomić jej siłę własnego seksapilu. Kiedy w nocnym klubie policja znajduje fałszywe banknoty, jego właściciel decyduje się opuścić Paryż. Przed wyjazdem prosi przyjaciela - występującego tam piosenkarza - by zaopiekował się jego córką (Bardot). Piosenkarz zgadza się zaopiekować wzorową uczennicą prestiżowej szkoły. Wkrótce jednak przekona się, że dziewczyna wcale nie jest tak niewinna jak mu się wydawało.

ZATAŃCZYSZ ZE MNĄ?

Thriller w stylu kina noir. Córka bogatego przedsiębiorcy (Brigitte Bardot) poślubia dentystę, ale miłość między nim szybko wygasa. Pewnego dnia mąż po kłótni wychodzi z domu, spędza noc z kabaretową tancerką. Nie wiedząc, że został sfotografowany in flagranti, staje się obiektem szantażu. Żona podejrzewa męża o zdradę i śledzi go, by odkryć, że został wrobiony w morderstwo szantażystki. Aby dowieść jego niewinności, zastępuje zamordowaną na jej stanowisku w szkole tańca.

ODPOCZYNEK WOJOWNIKA

Genevieve (Brigitte Bardot) - młoda, niewinna, piękna i bogata - wyjeżdża na prowincję, by przejąć spadek po ciotce. W hotelu myli pokoje i przypadkiem spotyka Renauda, który właśnie próbował popełnić samobójstwo. Uratowany spędza noc w jej odziedziczonym domu, rozpoczynając tym samym dziwny, dysfunkcjonalny związek. Choć obydwoje są bardzo w sobie zakochani, nie są szczęśliwi. On pogrąża się w alkoholizmie, ona nie potrafi ani go powstrzymać, ani od niego odejść.

DWA TYGODNIE WE WRZEŚNIU

Cecile (Bardot) jest modelką, zamężną z dojrzałym statecznym partnerem. Nagle w jej życiu pojawia się inny mężczyzna. Spotykają się w Londynie i decydują na wspólny wyjazd na urlop do Szkocji. Przeżywają chwile prawdziwego szczęścia, ale nadchodzi pora, kiedy trzeba podjąć decyzję: pozostać w dotychczasowym związku czy rozpocząć nowe - nieznane - życie?

SHALAKO

Western. Grupa arystokratów z Europy wyjeżdża do Ameryki na wielkie łowy. Nazbyt butni, by uznać reguły panujące na prerii, przekraczają granice terytorium Apaczów. Znudzona męskimi zabawami hrabina Irina (Brigitte Bardot) odłącza się od grupy, szybko stając się łupem Indian. Ale wtedy zjawia się samotny jeździec znikąd - Shalako, który ratuje ją z opresji. Czy pozostali przybysze z Europy zasłużą na jego pomoc?

KOBIETY

Komedia romantyczna w stylu końca lat 60. XX wieku. Popularny pisarz, który zyskał rozgłos opisując swoje relacje z kobietami, zaczyna kolejną powieść. Kłopot polega na tym, że związany z dwoma różnymi kobietami nie potrafi się zdecydować, który z romansów opisać, co staje się przyczyną blokady twórczej. Wydawca podsuwa mu sekretarkę (Brigitte Bardot), która ma spisywać jego wynurzenia. Razem jadą do Rzymu, gdzie pisarz spotyka swoje dawne kochanki, a sekretarka dowiaduje się o swym pracodawcy znacznie więcej niż to jej w pracy potrzebne.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Reżyser Michel Boisrond Roger Vadim Serge Bourguignon Edward Dmytryk Jean Aurel
Kraj pochodzenia Francja Włochy Wielka Brytania Niemcy
Język Dolby Digital 2.0 polski Dolby Digital 2.0 francuski
Kategoria Wydania kolekcjonerskie
Płeć Wydania kolekcjonerskie

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 1956

Producent: Kino Świat

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.