Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Stan prawny: 1 stycznia 2011.
Niniejszy komentarz zawiera szczegółową wiedzę dotyczącą stosowania i interpretowania przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Jego struktura umożliwia korzystanie z analizy poszczególnych przepisów w sposób selektywny, bez konieczności studiowania wszystkich rozdziałów. Cechą wyróżniającą publikację jest równoległe omówienie zagadnień podatkowych oraz sposobu ujęcia tych samych zagadnień w rachunkowości. Ma to ułatwić praktyczne zastosowanie zaprezentowanych analiz przy ujmowaniu zdarzeń gospodarczych w księgach rachunkowych i rozliczaniu podatku dochodowego od osób prawnych.

W obecnym wydaniu omówiono szereg zmian obowiązujących od 1 stycznia 2011 r. Większość z nich dotyczy zmiany zasad rozliczeń podatkowych przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych będącego wspólnikiem spółki nieposiadającej osobowości prawnej. Chodzi o takie zdarzenia jak przystąpienie lub wystąpienie wspólnika, wniesienie wkładu niepieniężnego do spółki nieposiadającej osobowości prawnej i rozliczanie podatkowe likwidacji takiej spółki. Omówione zostały również nowe zwolnienia podmiotowe dla zagranicznych funduszy emerytalnych i inwestycyjnych oraz nowo wprowadzone ograniczenie dla zwolnień opisanych w art. 20-22 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Paweł Małecki, Małgorzata Mazurkiewicz
Wydawca Wolters Kluwer Polska
Format: 250x176
Rodzaj Prawo, administracja
Język polski
Ilość stron 992
Podkategoria Prawo finansowe i podatkowe
ISBN 9788326413537
Kolekcja Komentarz

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.