Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

  • Darmowy zwrot

  • Darmowa dostawa

Opis

Henryk VIII nie urodził się, by rządzić. Był drugim synem Henryka VII - uzurpatora na angielskim tronie. Gdyby nie nagła śmierć starszego brata, najpotężniejszy król Anglii nigdy nie włożyłby korony.
Wychowany i rozpieszczany przez matkę i siostry książę Yorku miał wieść spokojne życie z dala od dworskich spisków i walk politycznych. A jednak jego panowanie zasłynęło jako krwawe rządy władcy absolutnego.
Sześć małżeństw, zerwanie z Kościołem, prześladowania religijne,egzekucje tysięcy „zdrajców" - ścinanych, ćwiartowanych, włóczonych końmi -taki obraz pozostawił potomnym monarcha, który obsesyjnie pragnął władzy i... męskiego potomka. W imię tego pragnienia przekroczył granice,których żaden król nie śmiał przekroczyć. Poważył się na czyny,które wstrząsnęły Europą, i przeszedł do historii jako najbardziej okrutny władca w dziejach Anglii.
Pełna fascynujących szczegółów, świetnie udokumentowana opowieść autora filmów telewizyjnych o życiu Henryka VIII ujawnia nieznane młode lata króla: jaki był, nim stał się legendarnym brutalnym despotą.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2014
Autor David Starkey
Wydawca Amber
Format 210x147
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 280
Podkategoria Biografie
ISBN 9788324151028

Producent: Amber

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.