Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

  • Darmowy zwrot

Opis

Mark Stevenson stawia sobie karkołomne pytanie: jak będzie wyglądał świat jego przyszłości. W jakiej rzeczywistości on, wykształcony trzydziestodziewięcioletni kawaler, będzie żył, mając lat osiemdziesiąt. Aby choć trochę zbliżyć się do odpowiedzi, autor spotyka się z apostołami nowych nurtów we współczesnej nauce i namawia ich wcielenia się w futurologów. Wśród jego rozmówców znalazły się m.in. takie osobistości jak: Eric Drexler - ojciec nanotechnologii molekularnej i idei szarej mazi, Vinton Cerf - Główny Kaznodzieja Internetu (od 2005 roku na usługach Google Inc.), Nick Bostrom - piszący wiersze transhumanista, Cynthia Breazeal - która stworzyła humorzastego antropomorficznego robota, Vicky Buck - interesująca się wykorzystaniem energii odnawialnej i biomasy.
"Co nas czeka? Krótki przewodnik po przyszłości" to książka, która w błyskotliwy i zaskakująco łatwy sposób wprowadza czytelnika w tajniki najbardziej oryginalnych nurtów naukowych. To lektura, dzięki której ciekawość świata i otwarty umysł znajdą wspaniałą pożywkę, a Czytelnik zajrzy do gabinetów i laboratoriów najciekawszych osobowości współczesnej nauki. Stanowi ona także najbardziej przekonujący dowód na to, że o poważnych sprawach można pisać lekko i zabawnie, a naukowcy często są pełnymi poczucia humoru showmanami.

Mark Stevenson (ur. 1971 r.) - absolwent University of Salford, pisarz, myśliciel, dyrektor Flow Associates ? poważanej brytyjskiej firmy consultingowej w dziedzinie transmisji kulturowej, oraz ReAgency, organizacji zajmującej się komunikacją naukową, członek Royal Society for the Encouragement of Arts, Manufactures and Commerce. Mieszka w Londynie.
Ostra i fascynująca.
"THE WALL STREET JOURNAL"

Specyfikacje

main

Rok wydania 2011
Autor Mark Stevenson
Wydawca Carta Blanca
Format 200x128
Rodzaj Literatura popularnonaukowa
Język polski
Ilość stron 408
Podkategoria Literatura popularnonaukowa
ISBN 9788377051443

Producent:Carta Blanca

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.