Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Lisa Unger - amerykańska pisarka urodzona w 1970 roku w Connecticut, wychowana w Holandii, Anglii i New Jersey, z zawodu wydawca. Napisała następujące powieści kryminalno-detektywistyczne pod nazwiskiem Miscione: Angiel Fire (2002), The Darkness Gathers (2003), Smoke (2005). W 2006 roku wydała już jako Lisa Unger swoją pierwsza powieść Piękne kłamstwa, która stała się bestsellerem "New York Timesa".

Kolejna część przygód dziennikarki z Nowego Jorku, Ridley Jones. Kobieta odbiera z zakładu fotograficznego wywołane zdjęcia. Z początku nie dostrzega w nich nic dziwnego - dopiero potem okazuje się, że na każdej fotografii, w pewnej odległości od Jones stoi ten sam mężczyzna. Jego twarz jest rozmazana, ale przypomina on Ridley wujka Maksa. Problem w tym, że Maks nie żyje od wielu lat...

Nagle z dziewczyną kontaktuje się FBI, ktoś zaczyna ją śledzić, a rodzina jeszcze nigdy nie była tak odległa. Osamotniona Ridley znów musi zmierzyć się z własną przeszłością. Kolejne bliskie jej osoby okazują się obcymi ludźmi. Ridley, która jeszcze do niedawna rozkoszowała się spokojnym życiem dziennikarki, musi dowiedzieć się kim jest i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jeszcze kiedyś będzie mogła sama pokierować swoim życiem. Starając się bowiem rozwiązać zagadkę mężczyzny ze zdjęcia, trafia na trop międzynarodowej afery.

Obudziłam się w hotelowym łóżku. Czułam się lepiej. A może byłam bardziej odrętwiała, jakby ktoś mi podał środki odurzające. I miałam towarzystwo. (...) Oczy miał zamknięte, głowę wspartą na pięści, nogi trzymał na stoliku. Nie wiedziałam, czy śpi, czy nie. Robił wrażenie bladego i chorego. Zabrakło mi energii, żeby się go bać. Byłam zbyt daleka od tego wszystkiego, jakaś wyciszona, miałam uczucie, że się unoszę w powietrzu. Niewątpliwie musiałam dostać środki odurzające.

- Kim jesteś? - zapytałam; było to pytanie filozoficzne. Otworzył oczy i usiadł.

- Wiesz, kim jestem, prawda? - Zmarszczył czoło, jakby sam nie był tego pewien.

- Wiem, kim powiedziałeś, że jesteś. Wiem też, że jesteś kłamcą - Mówiłam bełkotliwie, niewyraźnie.

- Dokoła siebie masz samych kłamców - odparł. - A ja jestem najmniejszym z twoich problemów.

Fragment z książki Cząstka prawdy

Na pierwszy rzut oka wygląda to na (...) babski kryminał. Nic z tych rzeczy. Unger posługuje się gatunkiem w o wiele bardziej wyrafinowany sposób. (...) wciągająca lektura.

New York Daily News

Ekscytujący, zapierający dech w piersiach thriller pełen napięcia. Żeby w pełni docenić wszystkie zwroty i zawirowania, czytelnik będzie chciał przejść przez Piękne kłamstwa, w których Unger przedstawia Ridley... Uparta, inteligentna Ridley to postać, której warto kibicować.

Orlando Sun-Sentinel

Drugi bestsellerowy thriller sensacyjny Unger stawia ją w jednej lidze z takimi mistrzami gatunku jak Peter Straub czy Peter Abrahams... Unger chwyta czytelnika za gardło i nie puszcza... jej umiejętność prowadzenia dialogów i tempo akcji sprawiają, że to coś więcej niż zwykła powieść kryminalna i każą z niepokojem czekać na trzecią książkę.

Publishers Weekly

Akcja Unger rozpoczyna się wybuchowo i nie zwalnia tempa, gdy Ridley dopasowuje do siebie kolejne fragmenty układanki, którą jest jej przeszłość.

Booklist

Szybko poprowadzona historia, która sprawia, że ciężko się od niej oderwać.

Library Journal

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Lisa Unger
Wydawca WAB
Format 195x120
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 408
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788377479285
Kolekcja Mroczna seria

Producent: WAB

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.