Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Opis

Fascynująca intryga, zbrodnia, wielkie fortuny i finezyjny wątek miłosny to główne zalety tomu 1. "Czerwonego testamentu", którego akcja toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu.
Zamożny filantrop hrabia de Thonnerieux cierpiąc po utracie ukochanej żony i córki, spisuje swoją ostatnią wolę. Postanawia obdarzyć majątkiem wszystkie dzieci, które przyszły na świat w okręgu paryskim tego samego dnia co jego córka. Każde z sześciorga dzieci otrzymuje złoty medalion, z wygrawerowanym logogryfem. Medaliony dadzą każdemu z nich fortunę, kiedy ich właściciele staną się pełnoletni. Bohaterów poznajemy, gdy mają dziewiętnaście lat. Zanim to jednak nastąpi, napisany czerwonym atramentem testament, zostaje skradziony. Dwaj złoczyńcy obmyślają swój zbrodniczy plan i realizują go krok po kroku...

Jest to nie tylko barwny obraz Paryża u schyłku XIX wieku, ale także interesujące studium portretów psychologicznych poszczególnych bohaterów, należących do różnych warstw społecznych. Zawiera wnikliwą analizę ich zachowań, szczególnie tych patologicznych. Autor z chłodnym obiektywizmem i głęboką znajomością ludzkiej natury próbuje przeniknąć umysł zabójcy, dopuszczającego się najbardziej makabrycznych zbrodni.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Ksawery De Montepin
Wydawca Damidos Wydawnictwo
Format: 205x135
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 414
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788378550105

Producent: Damidos Wydawnictwo

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.