Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Człowiek i stres obejmuje wszystkie aspekty stresu: koncepcje, żródła, reakcje, radzenie sobie oraz modyfikatory. Ze względu duże zainteresowanie problematyką stresu ze strony studentów wielu uczelni, nie tylko kierunku psychologii ale także medycyny, zarządzania, administracji a przede wszystkim współczesnych menedżerów, książka w pierwszym rzędzie adresowana jest do nich. Bogata literatura przedmiotu oraz nowe wyniki badań mają uzmysłowić człowiekowi, że stres jest wszechobecny w naszym życiu zawodowym i prywatnym, zaś wiedza o nim jest jednym z ważnych sposobów radzenia sobie ze stresem dnia codziennego.

Jan F. Terelak jest profesorem zwyczajnym w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i kierownikiem Katedry Psychologii Pracy i Stresu. Pełni także funkcje rektora w Wyższej Szkole Suwalsko-Mazurskiej w Suwałkach. Specjalizuje się w psychologii eksperymentalnej, zajmując się przede wszystkim stresem ekstremalnym i charakterystyką sposobów radzenia sobie ze stresem oraz badaniem tzw. zawodów stresowych (kosmonauci, lotnicy, polarnicy, sportowcy wyczynowi, menedżerowie, żołnierze, strażacy itp. Jako jeden z psychologów na świecie ?zimował? przez ponad rok na Antarktydzie w Stacji Antarktycznej PAN im. H. Arctowskiego na wyspie King George, co zaowocowało wydaniem dwóch książek pt. Człowiek w sytuacjach ekstremalnych (1982) i Introspekcje Antarktyczne (1982). Inne publikacje książkowe to? Higiena psychiczna i pilot (1975), Psychologia lotnicza (współautor, 1977), Medycyna i psychologia kosmiczna (współautor, 1980), Podstawy psychologii lotniczej (1988), Psychologia pracy i bezrobocia (1993), Stres psychologiczny (1995), Studia z psychologii stresu (1997), Psychologia konsumenta i reklamy (współautor, 1998), Źródła stresu (red., 1999), Psychologia menedżera (1999), Psychologia stresu (2001), Wprowadzenie do psychologii (2005), Psychologia organizacji i zarządzania (2005), Stres organizacyjny (2005), Stres Zawodowy (red.) (2007).
Jest autorem ponad 200 artykułów opublikowanych w czasopismach zagranicznych i krajowych. Swoje wyniki badań przedstawiał na kilkudziesięciu konferencjach międzynarodowych. Wizytował wiele ośrodków badawczych i akademickich europejskich, amerykańskich i australijskich. Jest lub był członkiem wielu towarzystw naukowych zagranicznych i krajowych, w wśród nich między innymi: European Association for Aviation Psychology, International Association Applied Military Psychology, Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych oraz Komitetu Ergonomii przy Prezydium PAN, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, Polskiego Towarzystwa Geograficznego (Klub Polarny). Był lub jest członkiem komitetów redakcyjnych wielu czasopism naukowych (np. Studia Psychologica, Studia Ecologicae et Ethice, Ergonomia, Polski Przegląd Medycyny Lotniczej, Zeszyty Naukowe WSSM).

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Jan F. Terelak, Jan Terelak
Wydawca Branta
Format 235x164
Rodzaj Psychologia
Język polski
Ilość stron 564
Podkategoria Psychologia
ISBN 9788360186732

Producent: Branta

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.