Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Celem tej książki jest przedstawienie i usystematyzowanie przyczyn kryzysów walutowych, a także łagodniejszych wstrząsów na rynkach walutowych, które mogą nie wyczerpywać warunków definicji kryzysu. Przedmiotem publikacji będzie analiza czynników prowadzących do kryzysów. Autor przedstawi w niej własne koncepcje dotyczące przyczyn kryzysów walutowych na tle światowych badań w tym zakresie. Doświadczenie praktyczne, szczególnie ostatnich lat, będzie stanowić kontekst ogólnego ujęcia teoretycznego i - tam gdzie to uzasadnione - posłuży jako źródło przykładów. Przedstawione w niej będą nowe oryginalne koncepcje autora, a nie wyłącznie omówienie cudzego dorobku. Jednocześnie jednak światowy teoretyczny i analityczny dorobek z zakresu badania przyczyn kryzysów walutowych będzie obszernie przytoczony oraz skonfrontowany - niekiedy krytycznie - z prezentowanymi koncepcjami.

Książka powinna zainteresować osoby zajmujące się tematyka makroekonomii gospodarki otwartej, a przede wszystkim zagadnieniami równowagi płatniczej i kursu walutowego, w tym także studentów zaawansowanych w poznawaniu tych zagadnień. Może ona posłużyć jako pomoc dydaktyczna. Autor ma nadzieję, że praca okaże się także użyteczna dla tych praktyków, których zadaniem jest analiza zagrożeń płynących z destabilizacji rynków walutowych i finansowych.

Dr Adam Koronowski jest pracownikiem naukowym Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje również w Departamencie Analiz i Badań NBP. Zajmuje się makroekonomią gospodarki otwartej, ze szczególnym naciskiem na politykę kursu walutowego oraz warunkami stabilności rynku finansowego i walutowego. Jest autorem licznych publikacji naukowych poświęconych tej tematyce.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2003
Autor Adam Koronowski
Wydawca Twigger
Format 205x145
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 122
Podkategoria Finanse, bankowość
ISBN 8388904183
Kolekcja Bibl.Bankowca

Producent: Twigger

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.