Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie

Perkusista, gitarzysta i wokalista. Samouk. Kompozytor.
Grał w Scream i Nirvanie. Założył Foo Fighters. Bębnił dla Iggy'ego Popa, Paula McCartneya, The Prodigy, Tenacious D i wielu innych.
Dave Grohl - muzyczny geniusz rocka.

Oto moje (po)wołanie jest porywającą opowieścią, której bohaterami są Nirvana, Foo Fighters, Queens of the Stone Age i Them Crooked Vultures. Łączy je postać Dave'a Grohla.

Bazując na ekskluzywnych wywiadach z muzykiem, rozmowach z takimi osobistościami, jak Josh Homme (frontman Queens of the Stone Age), Ian MacKaye (legenda podziemnej sceny D.C.) czy Butch Vig (producent albumu Nevermind Nirvany) oraz na materiałach sięgających dziesięć lat wstecz, Brannigan napisał pierwszą dogłębną i rzetelną biografię Dave'a Grohla.

Będziecie mieli okazję przeczytać szczere wyznanie na temat Kurta Cobaina oraz poznać kulisy zatargu, który nieomal doprowadził do rozpadu Nirvany. Dave Grohl opowie o wrogości zagrażającej Foo Fighters w osiągnięciu globalnego sukcesu, a także o mrocznych czasach, które mogły sprawić, że jego kariera zakończyłaby się nagle i bez ostrzeżenia.

Dave Grohl dał się poznać jako jeden z najbardziej charakterystycznych i szanowanych muzyków przełomu XX i XXI wieku. Jest ostatnim prawdziwym bohaterem, który wyrwał się z amerykańskiego podziemia. Oto moje (po)wołanie wspaniale podsumowuje jego niesamowitą rockandrollową podróż.

O autorze:

Paul Brannigan od dwudziestu lat pracuje jako profesjonalny dziennikarz muzyczny. Pisze dla magazynów "Classic Rock", "Mojo", "Q" i "Metal Hammer". Jest autorem dwutomowej biografii Metalliki Birth School Metallica Death.

Polecenia:

Grohl wraz ze swoimi zespołami został sprawnie rozłożony na czynniki pierwsze.
* Mojo

Ujmująca i wnikliwa biografia. Brannigan przedstawia wpływy, inspiracje i między innymi wczesny etap kariery Grohla. Ci, którzy chcą lepiej poznać muzyka, uznają tę książkę za zabawną i pouczającą.
* Publishers Weekly

Wiedza Brannigana na temat punkowego podziemia szczelnie wypełnia biografię Dave'a Grohla. Autor dokładnie śledzi ewolucję sceny niezależnej od Sex Pistols aż do Nirvany, tworząc tym samym rozrywkową opowieść o historii hardcore'u i punka.
* San Francisco Book Review

Znakomite świadectwo walki dla wszystkich, którzy wierzą w wytrwałość w dążeniu do celu.
* Calgary Herald

Bogata historia ewolucji muzyki popularnej ostatnich czasów - od punka i hardcore'u po grunge i indie. Muzyczni badacze tego okresu znajdą tu wiele informacji, nad którymi warto się pochylić.
* New York Times Book Review

Książka w żywy sposób oddaje niesamowitość Grohla. To jedyna w swoim rodzaju rockandrollowa podróż.
* AOL Noisecreep

Wzloty i upadki Grohla bez wątpienia zainteresują każdego fana muzyki rockowej.
TA BIOGRAFIA TO NIEZŁA JAZDA.
* Bookviews blog

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Paul Brannigan
Wydawca Wydawnictwo Sine Qua Non
Format 230x155
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 416
Podkategoria Muzyka rozrywkowa
ISBN 9788363248741

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.