Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Podobne produkty

Opis

Joanna Rakowicz ma 36 lat. Jest Poznanianką. ?Druga szansa? to jej debiut i nie debiut równocześnie, bo pierwotnie tekst funkcjonował jako cieszący się dużą popularnością blog. Czytelnicy i komentatorzy długo namawiali "klepsydrę" (blogowy nick Autorki), by swoje internetowe zapiski wydała drukiem. I ... namówili!

W ten sposób powstała "Druga szansa" - optymistyczna i pełna humoru opowieść o Julii - kobiecie rozwiedzionej, pracującej matce dwóch synów, z których jeden jest już czupurnym nastolatkiem, a drugi czterolatkiem z nie zawsze racjonalnymi pomysłami. Właśnie dzieci dają jej siłę i energię do działania.

To opowieść o kobiecie jakich wiele, a nie o bohaterce wyidealizowanej. Julia "ma na czym siedzieć i czym oddychać" - nie ma figury modelki i ... jakoś szczególnie się tym nie przejmuje. Zdarza jej się chodzić w dziurawych trampkach, być potarganą i bez makijażu. Ale potrafi też być elegancką, zniewalającą damą w balowej sukni i w butach na niebotycznych obcasach.

Boryka się z codziennością - zakupami, obiadami, rozładowanym akumulatorem w samochodzie, remontem czy wywiadówkami w szkole. Bywa waleczną lwicą, Matką Polką albo dobrą przyjaciółką, córką czy spragnioną miłości kochanką.

Miewa lepsze i gorsze nastroje, ale nie załamuje się byle drobiazgiem. Mówi: "Ciężkie jest życie księżniczki... A dzieciatej księżniczki - jeszcze cięższe..." i wciąż wierzy, że przed nią "Druga szansa", choć do tej pory życie nie głaskało jej po głowie.

Skoro jest księżniczka, musi być i książę. Artur pojawia się już na początku książki, ale czy to on będzie "rycerzem w lśniącej zbroi"?

Sporo musi się wydarzyć, byśmy się tego dowiedzieli. Bo Julia to kobieta - tsunami i ... chodząca katastrofa, więc jej rycerz ... nie może być mięczakiem.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Joanna Rakowicz
Wydawca Branta
Format 195x125
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 312
Podkategoria Literatura kobieca
ISBN 9788361668244
Kolekcja Z lustrem

Producent: Branta

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.