Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion.

Edycja specjalna : Oto pierwsza na świecie książka, która pachnie opisywanym tematem. Nasączono ja olejkiem zapachowym przygotowanym pod czujnym nosem autora.Oddając "Gringo?" do druku wiedziałem, że w tej książce czegoś zabrakło.

Opisałem rośliny, zwierzęta, Indian. Opisałem egzotyczne niebezpieczeństwa, przygody? Opisałem wszystko, co opisać można. Oprócz? zapachu. A to przecież on jest najważniejszym wspomnieniem z dżungli. To on atakuje mnie, kiedy pół roku po zakończeniu wyprawy wchodzę na strych i szukam czegoś w kącie, gdzie odłożyłem plecak, hamak i moskitierę. Każda koszula, która była w dżungli, pachnie nią nawet jeszcze po pierwszym praniu. Taki to zapach.

Zapach piekny i tajemniczy. Zapach niepowtarzalny, a poza tym - przyznaję ze skruchą - niemożliwy do opisania w języku polskim. U nas po prostu brakuje odpowiednich porównań, odnośników, brakuje właściwych kwiatów i owoców - nie rośnie tu nic, co pachnie dżunglą.

Oczywiście, nie ma jednego zapachu, obowiązującego we wszystkich dżunglach świata. Przeciwnie - po 20 latach jeżdżenia w tropiki jestem w stanie odróżnić nosem, czy otacza mnie puszcza południowego Meksyku, puszcza nad Orinoko, czy może amazońska. Nie ma jednego zapachu dżungli, ale każda dżungla pachnie podobnie jak ta książka.


Wojciech Cejrowski

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Wojciech Cejrowski
Ilość stron 304
ISBN 978-83-7380-488-3
Rozmiar 142 x 204
Gatunek Podróżniczy
Kategoria Podróżniczy

Producent: Bernardinum

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.