Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Książka Hakerzy w Windows 2000: Sekrety zabezpieczeń sieci komputerowych pokaże Ci krok po kroku w jaki sposób bronić się przed najnowszymi atakami. Dzięki niej zrozumiesz, w jaki sposób intruzi wchodzą do zaatakowanych sieci i w jaki sposób wykorzystują ich zasoby. Autorzy, Joel Scambray i Stuart McClure, są uznanymi ekspertami i autorami bestsellerów (m.in. Hakerzy - Cała prawda). W tej książce pokazują oni przykłady rzeczywistych ataków - począwszy od tych prostych, a na najbardziej skomplikowanych skończywszy. Opisują również szczegółowo metody, jakimi można się zabezpieczyć przed takimi atakami.

W książce znajdziesz:

* Sprawdzoną już w książce "Hakerzy - cała prawda" metodologię wyszukiwania, wykorzystywania i łatania podatnych na atak systemów.
* Opis sposobów, przy pomocy których agresorzy znajdują i wykorzystują słabości NetBIOS i SMB (łącznie z metodami obejścia wpisu RestrictAnonymous i najnowszymi atakami pośrednika na SMB).
* Opis przeprowadzania najnowszych ataków na IIS 5 oraz metody zapobiegania tym atakom. Ataki te, to między innymi niezwykle groźne, zdalne przepełnienia bufora, robak Code Red, przechodzenie do systemu plików i ujawnianie kodu źródłowego.
* Opisy penetracji i zabezpieczania serwera SQL i serwera terminali.
* Opisy pomijania filtrów IPSec systemu Windows 2000 i pokonywania Systemu szyfrowania plików (EFS).
* Opis korzystania z programów pozwalających na zwiększenie uprawnień i uruchamianie kodu jak SYSTEM.
* Metody wykorzystania usług Active Directory i SNMP.
* Opisy metod, które pozwalają agresorom na zdobywanie zaszyfrowanych haseł, łamanie ich i instalowanie zdalnie sterowanych tylnych wejść.
* Opisy podstępnych ataków na przeglądarkę Internet Explorer i programy Outlook/Outlook Express. Ataki te mogą pominąć większość zapór ogniowych.
* Omówienie ataków typu odmowa usługi (DoS).
* Cenne listy kontrolne i oparte na doświadczeniu autorów wskazówki dotyczące zabezpieczania Windows 2000.
* Metody korzystania z wbudowanych w system Windows 2000 technologii, takich jak IPSec, Kerberos, Zasady grupy, Szablony zabezpieczeń i Konfiguracja i analiza zabezpieczeń.

Specyfikacje

main

Rok wydania 2002
Autor Joel Scambray, Stuart McClure
Wydawca Translator (Warszawa)
Format 230x185
Rodzaj Informatyka
Język polski
Ilość stron 476
Podkategoria Windows
ISBN 838905406X

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.