Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Ta przełomowa seria prezentuje wyjątkowe spojrzenie na znaczenie futbolu w dzisiejszym świecie i może służyć jako pełnowartościowy przewodnik po tej pięknej grze.

DLA KLUBU I OJCZYZNY

W tym odcinku poznamy wzloty i upadki francuskiego futbolu oraz jego rozwój i przekonamy się, jak wygrana w mistrzostwach we Francji w 1998 roku oraz Euro 2000 pomogła Francuzom odnaleźć swą piłkarską tożsamość.

Prześledzimy też rozwój Juventusu w prawdziwy światowy "superklub", posłuchamy wypowiedzi Dwighta Yorke'a o wzajemnych pretensjach Manchester United i drużyny Trinidadu oraz opowieści Sir Alexa Fergusona o zmianach, jakie zaszły w Manchester United, pierwszym klubie wartym miliard funtów. Swoimi opiniami podzielą się z nami zdobywca pierwszego gola w Mistrzostwach świata Lucien Laurent, oraz Michel Platini, Just Fontaine, Sir Alex Ferguson, Sir Bobby Charlton, Alan Shearer, Fernando Hierro, Zinedine Zidane, Aimé Jacquet, Roberto Bettega i Dino Zoff.

MROCZNE STRONY FUTBOLU

W odcinku zebrano relacje wydarzeń, o których niegdyś krzyczały nagłówki gazet. Poznamy dzieje tragedii, która połączyła komunistów, wojny wywołanej przez futbol i chuligaństwa, które zagroziło istnieniu piłki nożnej. Zafascynuje Was opowieść Sauro Tomy, który dzięki kontuzji uniknął tragicznego losu swych kolegów podczas lotu z Lizbony i historia haniebnego Meczu śmierci z czasów drugiej wojny światowej, który poprzedzono ultimatum "Przegrana lub śmierć". Posłuchajcie wspomnień krewnych ofiar ze stadionu Hillsborough, Billa Foulkesa, który przeżył katastrofę lotniczą w Monachium i rodzin tragicznie zmarłych zawodników Zambii.

Specyfikacje

Dodatkowe informacje

Język Dolby Digital 5.1 angielski
Kategoria Dokumentalne
Płeć Dokumentalne

Stopka wydawnicza (impressum)

Rodzaj nośnika DVD
Rok / data wydania 2006
Czas trwania 137

Producent:GM Distribution

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.