Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Podobne produkty

Opis

Instytucjonalizm nie stanowi jeszcze głównego nurtu w naukach społecznych, ale jego ranga ostatnio bardzo szybko rośnie. Dwa lata temu obie Nagrody Nobla w ekonomii przypadły w udziale teoretykom instytucjonalizmu. Można spotkać opinie, że neoinstytucjonalizm już znajduje się w głównym nurcie nauk społecznych. Niniejsza publikacja jest par excellence teoretyczna, z domieszką historii myśli instytucjonalnej. W swoich poszukiwaniach Autor czerpie inspirację z bardzo wielu źródeł, przede wszystkim z twórczości Elinor Ostrom, laureatki Nobla w dziedzinie ekonomii w 2009 roku, w której zespole naukowym sam kilka lat pracował.

Autor niniejszej publikacji podejmuje ważną problematykę, problematykę za taką też coraz częściej uważaną. Wynika to z tego, że nasze czasy przynoszą zapotrzebowanie na wiedzę, która pozwala
łączyć idee i ludzi, a instytucje są mostem, który obiecuje zapewnić takie przejście. Autor i jego bohater - homo agens - to konstruktorzy tego mostu. Wiedza, jaką posiadamy na temat homo agens, jest rzetelna, ale niepełna i zawsze taką pozostanie. Czy obietnica, jaką się nam oferuje, jest nadzieją, że most jest na skalę nowych wyzwań?
Z recenzji prof. Witolda Morawskiego

O AUTORZE
Dr Piotr Chmielewski - socjolog, przez wiele lat pracownik naukowy w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie kierownik Zakładu Socjologii w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego oraz zastępca dyrektora Kolegium Zarządzania i Finansów. Autor i (współ)redaktor książek: Kultura i ewolucja, Ludzie i instytucje, Kultura - Osobowość - Polityka, The Politics of Crisis Management in Transitional Poland from 1990?1999. Zainteresowania badawcze: klasyczne i współczesne teorie w naukach społecznych, badania społeczności lokalnych, kryzysy i zarządzanie sytuacjami kryzysowymi na różnych poziomach organizacji życia społecznego.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Piotr Chmielewski
Wydawca Poltext
Format 235x165
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 490
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 9788375611816

Producent: Poltext

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.