Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Niezwykły album, w którym świat owadów i pajęczaków został zaprezentowany w wyjątkowo nowoczesnej, atrakcyjnej wizualnie formie oraz opisany zgodnie z najnowszymi badaniami.
Ten album jest skierowany nie tylko dla uczniów, miłośników owadziego świata czy jego badaczy. Rzadko bowiem uświadamiamy sobie, że mimo skromnych rozmiarów rola owadów w przyrodzie jest o wiele ważniejsza niż człowieka. Tej wciąż mało poznanej grupie w toku ewolucji udało się skolonizować niemal każde środowisko, wykształcając ogromną różnorodność zadziwiających przystosowań, fascynujących zachowań oraz niezwykłych, często olśniewających kolorami form. Zniknięcie owadów w ciągu kilku lat doprowadziłoby do zagłady znanego nam świata żywej przyrody.

Album, którego autorami są uznani przyrodnicy, na co dzień zajmujący się badaniem i obserwacją owadów i pajęczaków w ich naturalnym środowisku, prezentuje:
* opisy wszystkich rzędów, ponad 100 rodzin oraz ok. 500 rodzajów i gatunków owadów i pajęczaków występujących na terenie Polski (m.in. ewolucja, anatomia, środowisko, zachowania, cykle życiowe)
* tabele z wykazami rodzin oraz liczbą gatunków występujących w Polsce
* mapy zasięgów wszystkich opisanych rodzajów i gatunków oraz tabele z podstawowymi danymi o wielkości i okresie występowania
* praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków w terenie.
* ok. 700 fotografii zwierząt, w powiększeniach, które pozwalają odkryć najmniejsze sekrety owadziej egzystencji.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor Michał Grabowski, Krzysztof Pabis, Radomir Jaskuła
Wydawca Carta Blanca
Format 362x262
Rodzaj Albumy
Język polski
Ilość stron 272
ISBN 9788377051634

Producent: Carta Blanca

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.