Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Prawdziwa, fascynująca i zarazem przerażająca opowieść chłopca rozdartego pomiędzy dwiema kulturami.

Świat trzyletniego Mohammeda rozsypuje się na kawałki, kiedy zostaje rozdzielony ze swoją angielską matką i podstępnie wywieziony przez ojca do Pakistanu. Na krótko udaje mu się wrócić do Anglii, jednak mieszkając u muzułmańskiej rodziny, tęskni za matką i nie potrafi przystosować się do innego stylu życia, całkowicie odmiennego od tego, które wiodą jego angielscy rówieśnicy.
Prawdziwe kłopoty zaczynają się jednak, gdy ojciec niespodziewanie umiera, a chłopiec trafia do jego pakistańskiej rodziny w Tadżaku, która za wszelką cenę chce, by został "dobrym muzułmaninem". Tam Mohammed przekonuje się, co to znaczy być sierotą, a jeszcze dotkliwiej uświadamia to sobie, gdy wbrew swojej woli trafia do obozu szkoleniowego ekstremistów...
"Islamski bękart" to fascynująca i przerażająca historia porzuconego i osamotnionego dziecka, które desperacko szuka zrozumienia i akceptacji.

Historia opowiedziana z przejmującą szczerością, głęboko emocjonalna. Pisząc o swoich losach, Alex zdawał sobie sprawę czym ryzykuje, ale nie zrezygnował. Gra zdecydowanie była warta świeczki.
"The Sun"

Prawdziwa historia, która powstała z odwagi i natchnienia.
Jasvinder Sanghera

Ta książka prowokuje do myślenia i podaje w wątpliwość nasze moralne wartości.
Steve McLaughlin

Alexander Khan urodził się w 1975 roku w północnej Anglii z angielskiej matki i pakistańskiego ojca. Oparty na rzeczywistych wydarzeniach "Islamski bękart" to jego pierwsza książka. Obecnie autor jest szczęśliwym mężem, pracuje w branży telekomunikacyjnej i mieszka na południowym wybrzeżu Anglii.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Alexander Khan
Wydawca PRÓSZYŃSKI i S-KA
Format 200x130
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 312
Podkategoria Literatura piękna obca
ISBN 9788378394495

Producent: Prószyński i S-ka

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.