Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Jan Stopyra – bohater książki Jak Jan z Krystyną. Wspomnienia najdłużej urzędującego prezydenta Szczecina – gospodarzem miasta był przez prawie dwanaście lat, od czerwca 1972 r. do marca 1984 r. W przekonaniu wielu szczecinian – najlepszym.

„Był współtwórcą nowoczesnego, zadbanego Szczecina”, „Za jego prezydentury Szczecin rozkwitł i wypiękniał. Stał się najbardziej zielonym miastem w Polsce”, „Jednakową wagę przywiązywał do inwestycji, jak i do estetyki ulic, budynków, parków”. To niektóre z opinii.

On natomiast powtarza, że prezydent, to nie urzędnik, a dozorca wielkiego domu jakim jest miasto. Starał się być dobrym dozorcą.

Krystyna Pohl – dziennikarka „Głosu Szczecińskiego” i „Obserwatora Morskiego”, publicystka morska, współpracownik Uniwersytetu Szczecińskiego. Morskiej tematyce jest wierna od lat. Z jednakową pasją opisuje losy marynarzy, marynarskich rodzin, urodę statków, dokonania i problemy morskiej branży. Wspiera piórem wszelkie morskie inicjatywy. Tropi też ciekawych ludzi i zapomniane wydarzenia szczecińskie.

Specyfikacje

main

Rok wydania 2010
Autor Krystyna Pohl
Wydawca walkowska Wyd./Jeż
Format 225x150
Rodzaj Wydawnictwa regionalne
Język polski
Ilość stron 104
Podkategoria Wydawnictwa regionalne - inne
ISBN 9788361805403, 9788361805267

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.