Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

DVDmax

Podobne produkty

Opis

Requiem Verdiego w obsadzie marzeń: soliści, orkiestra mediolańskiej La Scali i jeden z największych dyrygentów dyrygenci naszych czasów!
"Jeśli marzylibyśmy o najlepszej obsadzie tego wspaniałego dzieła, o wysokich walorach teatralnych i dużym ładunku religijnym, powinny przyjść nam do głowy nazwiska takie, jak: Anja Harteros, Elina Garanca, Jonas Kaufmann i Rene Pape. Do tego chór i orkiestra mediolańskiej La Scali pod batutą obecnego dyrektora, Daniela Barenboima. To wykonanie rozłożyło mnie na łopatki. Pierwsze wejście Kaufmanna było jak erupcja wulkanu. Garanca była hipnotyzująca, gładkie legata przenikały się w tym wielkim głosie? Nigdy bym nie przypuszczał, że ta śpiewaczka dysponuje tak mocnym wokalem. Harteros, wyglądająca jak z obrazów prerafaelitów, uczyniła z finałowej części jedną z najbardziej poruszających scen śmierci, rzadko spotykanych nawet w operze. No i jeszcze niebywały chór, z głębokimi basami, które brzmiały tak przejmująco i apokaliptycznie, jakby miały sprawić, żeby nad wykonawcami i słuchaczami zawalił się dach" - "The Times"
Dzieło pierwotnie pokazano na festiwalach w Lucernie i Salzburgu, nagranie zaś zrealizowano w mediolańskiej La Scali w 2012 r.
Czworo wybitnych śpiewaków - Jonas Kaufmann, Elina Garanca, Anja Harteros i Rene Pape - potwierdzili wysoką rangę całego nagrania.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Klasyka
Gatunek Klasyka

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Klasyka
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [2xCD]
Typ nośnika CD
Kompozytor Giuseppe Verdi
Artysta Jonas Kaufmann
Tytuł Verdi Requiem

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.