Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Klucz do oznaczania roślin naczyniowych Polski niżowej.

Zaktualizowane wydanie najpopularniejszego i oczekiwanego klucza do oznaczania roślin!

* Dychotomiczne klucze do oznaczania paprotników oraz nago- i okrytonasiennych obejmują około 2 000 gatunków rodzimych i blisko 1 000 zawlekanych lub uprawianych i dziczejących.
* Drobnym drukiem wyróżniono kilkaset podgatunków, odmian i form, głównie ważnych w fitosocjologii, oraz pospolitsze mieszańce. Zamieszczono też klucze pomocnicze do roślin drzewiastych i wodnych.
* Układ systematyczny i nomenklatura zgodnie z Flora Europaea, z uwzględnieniem synonimów z Flory polskiej i Roślin polskich (zamieszczono także w indeksie nazw łacińskich).
* Początkującym używanie Klucza ułatwią: ilustrowane omówienie organów roślin oraz słownik terminów botanicznych, głównie morfologicznych.
* Aby zyskać zwartą formę i zmniejszyć objętość książki, autor użył systemu skrótów, przedstawionego po wskazówkach, jak posługiwać się kluczem.
* Gatunki zaopatrzono w metryczki informujące m.in. o środowisku, formie życiowej, czasie kwitnienia, stopniu zadomowienia i zagrożenia lub ekspansjii, o tym czy jest to roślina uprawna, lecznicza, trująca czy chroniona oraz o liczbie chromosomów.

W nowym, poprawionym i unowocześnionym wydaniu uwzględniono informację z nowej Checklist..., czyli Krytycznej listy roślin naczyniowych Polski (2002), Rothmalera (2002) i monograficznych opracowań rodzajów: Rubus, Sorbus, Cotoneaster, Crataegus, Taraxacum oraz zmieniono Indeks łacińskich nazw gatunków. Informacje o nowych znalezionych w Polsce gatunkach dopisano na końcu książki.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Lucjan Rutkowki
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 200x125
Rodzaj Przyroda, matematyka
Język polski
Ilość stron 814
Podkategoria Biologia, ekologia
ISBN 9788301143428

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.