Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Psychologowie nieustanie odkrywają nowe, spadające na kobiety obowiązki wobec dziecka.
W ten sposób kryzys gospodarczy przyczynił się do zahamowania oczekiwanej ewolucji mężczyzn. Wzmógł ich opór wobec wprowadzania równości i dzielenia obowiązków. Obiecujące początki - które, jak się nam wydawało, dostrzegałyśmy - zatrzymały się na pierwszym etapie.
Kryzys równościowy, mierzony różnicą między zarobkami mężczyzn i kobiet, bierze się z nierównego podziału prac domowych i obowiązków związanych z opieką nad członkami rodziny. Obecnie, po dwudziestu latach, kobiety nadal przyjmują na siebie trzy czwarte tego typu zadań. Jednak kryzys gospodarczy nie jest jedyną przyczyną utrzymywania się nierówności. Pojawiła się nowa, jeszcze trudniejsza do pokonania przeszkoda wzmacniająca nierówność - kryzys tożsamości jakiego - prawdopodobnie - nie było dotychczas w historii ludzkości.
Do niedawna światy mężczyzn i kobiet były całkowicie różne. Uzupełnianie się ról i funkcji podsycało właściwe dla każdej płci poczucie tożsamości. Cóż pozostało z tych podstawowych różnic, od kiedy mężczyźni i kobiety mogą wykonywać te same zadania i odgrywać te same role w sferze publicznej i prywatnej? Skoro macierzyństwo jest właściwe tylko kobiecie, czy wynika z tego, że mężczyznę należy definiować za pomocą negacji, a więc jako tego, który nie zachodzi w ciążę?

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2013
Autor Elisabeth Badinter
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 205x145
Rodzaj Filozofia, religia, socjologia
Język polski
Ilość stron 216
Podkategoria Socjologia
ISBN 9788301172213

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.