Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Leżący na samym południu Polski, wędrując palcem po mapie jakby "przytulony" do południowej granicy naszego kraju, region Małopolski dość niespodziewanie okazuje się być i to już od dawien dawna usytuowany na skrzyżowaniu bardzo ważnych szlaków komunikacyjnych. Najstarszy, pamiętający czasy antyczne, znany powszechnie pod określeniem "bursztynowy" to szlak transportu bursztynu znad Bałtyku na południe Europy. Kolejne to: wołoski, wiodący na południowo-wschodnie kresy Europy, i węgierski, prowadzący z Krakowa na południe. Do Polski przewożono nimi miedź i wino z Węgier oraz korzenie z krajów Lewantu, z kolei w drugą stronę transportowano przede wszystkim niezwykle cenną wielicką sól i olkuski ołów. Także dzisiaj region Małopolski przecina ważny szlak komunikacyjny (wyznaczany jak na nasze czasy przystało autostradą) z zachodu na wschód.

Jednak region Małopolski to nie tylko trakty o niebagatelnym znaczeniu, ale również 8 z 18 miejsc w Polsce wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO.

Kraków, stolica Małopolski, leży dokładnie na przecięciu 20 południka wschodniego i 50 równoleżnika północnego. Dodatkowo, według jednego z wyliczeń centralny punkt naszego kontynentu wypada właśnie w południowo-wschodniej części Krakowa. Zanurzony w legendach, obfitującej w przełomowe wydarzenia historii i pewnej atmosferze mistycyzmu, Kraków tętni współczesnym rytmem życia. Na magię tego miasta, poza światowej klasy zabytkami, wpływają również ludzie: studenci, naukowcy, uliczni grajkowie, bywalcy setek kawiarni, piwiarni rozlokowanych po maleńkich, pełnych niepowtarzalnego nastroju uliczkach...

Nieprzypadkowo Kraków został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. W obrębie pamiętających średniowieczne czasy murów odnaleźć możemy 300 zabytkowych kamienic, 58 zabytkowych kościołów i pałaców. Znawców tematu zachwyca od setek lat niezmieniony szachownicowy układ urbanistyczny Starego Miasta, innych po prostu całkowicie niepowtarzalny klimat tkwiący w krakowskiej starówce.

"Kraków i Małopolska na weekend" zostało napisane z myślą o Tobie turysto, wczasowiczu czy wędrowcu, który niecierpliwie czekasz na urlop lub weekend.

Ten przewodnik spełni Twoje oczekiwania i oczekiwania wszystkich innych zajętych i zapracowanych współczesnych ludzi, gdyż pokazuje, jak interesująco spędzić wolne od pracy dni. Z nim żaden weekend, nawet deszczowy i zimny, nie będzie nudny.

Przewodnik jest lekki i - dzięki spirali oraz skrzydełkom mogącym pełnić rolę zakładek - poręczny. Łatwo zapakować go do torby lub walizki. Z przyjemnością się go też z tej torby lub walizki wyjmuje. "Weekend" może się podobać: czarna, dynamiczna okładka, strony z kolorowymi marginesami, ramkami, wyróżnieniami oraz pięknymi zdjęciami i barwnymi mapkami.

Największym atutem przewodnika jest jednak jego koncepcja - podział na starannie zaplanowane dwudniowe trasy, prowadzące do najciekawszych miejsc opisywanego regionu: zabytków, rezerwatów przyrody, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych. Dzięki temu wystarczy wskoczyć w samochód, wybrać trasę ze spisu treści i zanurzyć się w przyjemności, jakie oferuje czas wolny. O resztę zadba przewodnik.

Istotną zaletą "weekendu" jest też czytelny układ informacji. Trasy opisane w przewodniku są wyszczególnione na poglądowej mapce na wewnętrznej okładce. Każdy rozdział składa się z ogólnego opisu trasy, barwnej mapki, czasu i planu zwiedzania na każdy dzień oraz opisów poszczególnych "punktów programu". Opisy tworzą informacje historyczne lub przyrodnicze oraz praktyczne (godziny otwarcia, dane teleadresowe), jak też barwne zdjęcia. Przy każdym obiekcie podano przybliżony czas zwiedzania. Miejsca, szczególnie ciekawe lub charakterystyczne, wyróżniono piktogramami. Kolorowe ramki zawierają dygresje historyczne, kulturalne, legendy i anegdoty. Każdą trasę zamykają informacje dotyczące noclegów, gastronomii, rozrywek, imprez... Z "weekendu" korzysta się łatwo, przyjemnie, bez stresu. Z "weekendem" spędza się czas na luzie.

Przewodniki na weekend pokazują, że by żyć ciekawie, nie trzeba przepływać przez ocean. Wystarczy wyskoczyć za miedzę. Polska jest ciekawa!

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Barbara Bigaj
Wydawca Pascal
Format: 220x115
Rodzaj Podróże
Język polski
Ilość stron 216
Podkategoria Przewodniki
ISBN 9788375131833
Kolekcja na weekend

Producent: Pascal

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.