Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Podobne produkty

Opis

W 30. rocznicę wydarzeń sierpniowych otrzymują Państwo "Kroniki Sierpniowe". To książka o narodzinach "Solidarności", polskiego ruchu społecznego, który wpłynął na oblicze współczesnego świata.
Publikacja powstała na podstawie "Kronik sierpniowych", które w 25 zeszytach były dołączone do "Gazety Wyborczej" w 2005 roku pod redakcją Macieja Drzewickiego, Marcina Ręczmina, Pawła Wiejasa, Marka Górlikowskiego i Piotra Głuchowskiego. Jest publikacją wyjątkową, łączy bowiem w sobie walory opracowania historyczno-naukowego z popularną i przystępną formą taką jak reportaż, portret czy wspomnienie. Opis najważniejszych wydarzeń i sylwetki bohaterów Sierpnia wzbogacone zostały informacjami doskonale oddającymi ówczesny kontekst i stan narodowego ducha. Dowiadujemy się więc, o czym pisała prasa, jak nas okłamywała "Trybuna Ludu", co donosili w swych raportach funkcjonariusze bezpieki, a także jak na rodzący się ruch społeczny reagował świat.

"Narodziny Solidarności" powstały dzięki wsparciu Europejskiego Centrum Solidarności, które służyło konsultacją naukową. ECS należą się również podziękowania za udostępnienie fotografii stworzonej kolekcji. Jakże cennych, często jeszcze nigdzie niepublikowanych.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

ISBN 978-83-268-0113-6
Kategoria PRL (1945-1989)

Producent: Agora

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.