Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Opis

Po intensywnych dwóch latach koncertowych z ciepło przyjętym projektem "Secretly" z muzyką Petera Gabriela w jazzowych opracowaniach, nadszedł czas na nowy projekt.

Krystyna Stańko przygotowała wraz ze znakomitymi muzykami materiał na nowa płytę pt. KROPLA SŁOWA. Artystka od wielu lat marzyła o połączeniu piękna muzyki z pięknem słowa w ojczystym języku. Tym razem jesteśmy świadkami powstania utworów, w których obok poezji wspaniałych twórców: Haliny Poświatowskiej, Wisławy Szymborskiej, Doroty Szatters i Tomasza Jastruna pojawiła się subtelna i zajmująca muzyka wibrafonisty Dominika Bukowskiego, a także kompozycje wokalistki i utwór Paul'a Rutschka. Ideą płyty jest stworzenie wyjątkowego nastroju i brzmienia za sprawą welwetowego, niskiego głosu wokalistki, wspaniale interpretującego poruszającą poezję, połączoną z grą fantastycznych muzyków, absolutną czołówka polskiego jazzu.

Materiał został nagrany w RG studio w Radiu Gdańsk, oraz Shaffa Studio Marka Kuczyńskiego.Produkcją zajął się Paul Rutschka z P&E Studios w Amsterdamie, który realizował również wysoko ocenioną poprzednią płytę Krystyny Stańko.Na okładce albumu znalazły się tchnące prawdziwą magią fotografie artystki z Hamburga Alexandry Hinc - Wladyka. Oprócz Dominika Bukowskiego, wibrafonisty, który zagrał także na marimbie, "Kroplę słowa" tworzą inni wybitni artyści kontrabasista Piotr Lemańczyk, perkusista Cezary Konrad oraz zaproszeni, wyśmienicigoście: Maciej Obara - saksofon, Jacek Królik - gitara, Irek Wojtczak- saksofon,Sri Hanuraga - fortepian, Paul Rutschka - bass, Mirosław Hady - instrumenty perkusyjne Razem przedstawiąją oryginalną wizję wierszy stanowiących opowieści o miłości, przemijaniu, tęsknocie za prawdziwymi uczuciami, które tak trudno odnaleźć we współczesnym świecie.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Kategoria Jazz, Swing
Płeć Jazz, Swing

Charakterystyka

Gatunek muzyczny Jazz, Swing
Konfiguracja (ilość w opakowaniu) [1xCD]
Typ nośnika CD
Artysta Krystyna Stanko
Tytuł Krystyna Stanko: Kropla Słowa

Producent: Warner Music

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.