Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Podobne produkty

Opis

Dżinsowa kurtka, zachrypnięty głos, nieodłączny termos... Do tego wielka charyzma i wielkie serce, lata spędzone w więzieniu za wolną Polskę i chochla zupy w ręce ministra. Potoczny obraz Jacka Kuronia - polityka, wychowawcy, dysydenta, intelektualisty. Autora Wiary i winy szanowano, ceniono, często kochano - ale czytano umiarkowanie; słuchano z przejęciem, ale nie zawsze wystarczająco uważnie.

Kuroń. Przewodnik Krytyki Politycznej pokazuje najsłynniejszego, obok Lecha Wałęsy, opozycjonistę PRL-u oczami kilku pokoleń - przyjaciół z jednej celi i towarzyszy wspólnych imprez, kolegów z rządu i współtwórców polskiej transformacji, wychowanków z epoki walterowców i młodych organizatorów kampanii do wyborów czerwcowych. Dlaczego najpierw budował komunizm, a potem z nim walczył? Czego szukał w marksistowskiej wierze i katolickiej "Więzi"? Dlaczego tak ostro krytykował tę samą Polskę, którą sam wcześniej budował? I wreszcie - jakiej Polski chciałby Jacek Kuroń dziś?

Na te i inne pytania odpowiadają między innymi: Karol Modzelewski, Danuta Kuroń, Sławomir Sierakowski, Andrzej Leder, Seweryn Blumsztajn, Jerzy Osiatyński.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2014
Autor OPRACOWANIE ZBIOROWE
Wydawca Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Format 165x120
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 294
Podkategoria Biografie
ISBN 9788364682063
Kolekcja Przewodniki Krytyki Politycznej

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.