Opinie klientów:

Oferta: DVDmax

Opis

Henning Juul, dziennikarz norweskiej gazety internetowej, wraca do pracy po wypadku i długiej rehabilitacji. Planuje powoli nadrabiać zaległości, ale rzeczywistość pisze inny scenariusz. W stołecznym parku znaleziono zwłoki młodej dziewczyny. Ofiara została ukamienowana. Pierwszym podejrzanym staje się jej chłopak, z pochodzenia Pakistańczyk, gdyż morderstwo przypomina karę za cudzołóstwo wymierzoną według muzułmańskiego prawa szariatu. Henning jedzie na kampus, by wśród przyjaciół zmarłej zebrać materiał do artykułu. Pomiędzy kartkami pozostawionymi przez pogrążonych w smutku studentów znajduje jedną, która przyciąga jego uwagę: "Będę kontynuowała Twoją pracę. Do zobaczenia w wieczności. Anette". Kierując się przeczuciem, postanawia odnaleźć autorkę listu...

Letarg to pierwsza z sześciu planowanych powieści o przygodach dziennikarza Henniga Juula. Wkrótce po opublikowaniu stała się bestsellerem w Norwegii i Danii, prawa do niej sprzedano do 15 krajów, a norweska wytwórnia filmowa 4 wykupiła prawo do ekranizacji wszystkich sześciu kryminałów.

"Debiut norweskiego dziennikarza i kompozytora Thomasa Engera to mocne wejście: świetny język (...) i niezwykły bohater, prześladowany przez duchy przeszłości dziennikarz. To będzie wyjątkowa seria".
"The Guardian", Wielka Brytania

"Bardzo rzadko trafiają się nowe kryminały, w których język i twórcza energia są naprawdę najwyższej klasy - ta książka jest wyjątkowa".
"Brsen", Dania

"Nazywa się Henning Juul. Zapamiętajcie to imię: to wyjątkowy dziennikarz, inteligentny, intrygujący, łączący w sobie wrażliwość i siłę, za które go pokochacie".
"wuz.it", Włochy

Z norweskiego przełożyła Iwona Zimnicka

Specyfikacje

main

Rok wydania 2012
Autor Thomas Enger
Wydawca Czarne
Format 205x125
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 368
Podkategoria Literatura sensacyjna, kryminał, horror
ISBN 9788375363425
Kolekcja Ze strachem

Producent:Czarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.