Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Działania grup interesu (lobbies) stanowią nieodłączny element społeczeństw demokratycznych, wpływają na decyzje publiczne. Metody lobbingu opierają się na podstawowych swobodach demokratycznych: wolności słowa, gromadzenia się i spotkań z decydentami.

Książka stanowi przewodnik po tym, w jaki sposób i przy pomocy jakich narzędzi wpływać na decyzje publiczne. Składa się z trzech części poświęconych kolejno: strategiom działania, metodom oraz uczestnikom działań lobbingowych. Praca traktuje lobbing jako formę komunikowania, prezentuje zatem praktyczne sposoby komunikowania, również z wykorzystaniem internetu (m.in. kampanie lobbingowe w sieci). Zawiera 80 technik, zilustrowanych ponad stu przykładami oraz 19 podsumowań w formie tabel.

Autor książki, Michel Clamen, pracował we francuskim ministerstwie obrony, a potem przemysłu. Był ekspertem Komisji Europejskiej, przez wiele lat współpracował z różnymi lobbies, obecnie kieruje programem studiów DESS Relations Européennes w Instytucie Katolickim i w Pole Universitaire Leonardo da Vinci w Paryżu. Prowadzi szkolenia w zakresie lobbingu europejskiego w Instytucie Nauk Politycznych Sciences Po w Paryżu. Jest autorem licznych publikacji, m.in. przewodnika negocjacji wspólnotowych Bruxelles au jour le jour (1996). Książka Lobbing i jego sekrety doczekała się trzech wydań we Francji.

Redaktorem naukowym polskiej edycji książki jest dr Małgorzata Molęda-Zdziech, pracownik naukowy Instytutu Studiów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2005
Autor Michel Clamen
Wydawca Felberg SJA
Format 213x148
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 300
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 8388667378

Producent: Felberg SJA

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.