Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

W ostatnich latach gwałtownie wzrasta zainteresowanie materiałami magnetycznymi i fizyką magnetyzmu, m.in. za sprawą burzliwego rozwoju spintroniki, wykorzystaniem nanocząsteczek magnetycznych w medycynie i odkryciem zjawiska gigantycznego magnetooporu, które już znalazło zastosowanie w nowej generacji głowic odczytujących informację zapisaną magnetycznie. Utrzymuje się też ogromne zainteresowanie nadprzewodnikami, głównie z powodu odkrycia dużej liczby nadprzewodników, w których zjawisko to zachodzi w temperaturze zbliżonej do temperatury ciekłego azotu a często nawet znacznie od niej wyższej.
Książka stanowi kompendium wiedzy o magnetyzmie i nadprzewodnictwie. Autorzy w nowatorski i jednolity sposób, językiem zrozumiałym dla współczesnego czytelnika, opisują:
* pojęcie momentu magnetycznego,
* oddziaływania prowadzące do wystąpienia uporządkowania magnetycznego (oddziaływanie wymiany),
* zjawisko nadprzewodnictwa,
* właściwości magnetyczne różnych materiałów, w tym materiałów "nowych", które w ostatnich latach wzbudzają duże zainteresowanie, jak np. superparamagnetyków, materiałów z frustracją, szkieł spinowych, materiałów o obniżonej wymiarowości i wykazujących kolosalny magnetoopór manganitów,
* właściwości substancji w stanie nadprzewodzącym,
* magnetyczne i nadprzewodzące przemiany fazowe.

Książka jest przeznaczona dla studentów fizyki, fizyki technicznej, elektroniki, inżynierii materiałowej oraz doktorantów, pracowników naukowych i wykładowców pragnących poszerzyć swoja wiedzę w tej dziedzinie.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2012
Autor praca zbiorowa
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 238x168
Rodzaj Przyroda, matematyka
Język polski
Ilość stron 286
Podkategoria Fizyka, astronomia
ISBN 9788301171766

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.