Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Zapewne nie ma ważniejszej i pilniejszej kwestii niż relacja między nauką i religią we współczesnym świecie. Nauka dostarczyła nam metody odkrywania prawdy, natomiast religia jest siłą niosącą znaczenie. W Małżeństwie rozumu z duszą Ken Wilber, jeden z najważniejszych filozofów naszych czasów, z olśniewającą jasnością pokazuje, jak moglibyśmy zacząć myśleć o nauce i religii, żeby połączyć duchowy, subiektywny świat starożytnej mądrości z obiektywnym, empirycznym światem współczesnej wiedzy. Badając romantyczne, idealistyczne i postmodernistyczne teorie, ukazuje zasadniczą zgodność nauki i religijnych tradycji świata i przygląda się wpływowi, jaki ta "filozoficzna zimna wojna" wywarła na los ludzkości. Wskazując sposób pojednania prawdy i znaczenia, Ken Wilber napisał wspaniałą, przystępną książkę, która prowadzi czytelników do bardziej harmonijnego i satysfakcjonującego życia.

"Jedna z moich ulubionych książek". - wiceprezydent Al Gore

"Nikt nie integruje nauki i wiedzy duchowej w tak wszechstronny i jednoczący sposób jak Wilber. Ta książka stanowi niewątpliwie najlepsze znane mi opracowanie tego tematu, i można przypuszczać, że jak pozostałe książki Wilbera, pozostawi trwały ślad w historii".
- Michael Murphy, współzałożyciel Esalen Institute, autor Golf in the Kingdom i The Future of the Body
"Małżeństwo rozumu z duszą" zajmuje się tym trudnym tematem, jak i wszystkim, co znam. Jednocześnie oferuje czytelnikowi filozofię z czułym sercem i duchowość z analityczną dyscypliną. Nie można sobie wyobrazić, by po przeczytaniu książki Wilbera, ktoś ponownie spojrzał na świat w ten sam sposób".
- Mitchell Kapor, założyciel Lotus, prezes Electronic Frontier Foundation

Ken Wilber jest autorem kilkunastu książek, w tym Śmiertelni, nieśmiertelni; Krótka historia wszystkiego i The Eye of Spirit. Mieszka w Boulder, Kolorado.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2008
Autor Ken Wilber
Wydawca Jacek Santorski & Co.
Format 205x135
Rodzaj Filozofia, religia, socjologia
Język polski
Ilość stron 232
Podkategoria Filozofia, logika
ISBN 9788375540437
Kolekcja Bibl.Wilberowska

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.