Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

W swojej książce Olivier Bellamy próbuje odpowiedzieć na pytanie, ile sprzeczności może pomieścić w sobie Martha Argerich, jedna z najznakomitszych pianistek w historii. Nietuzinkowa postać, laureatka Konkursu Chopinowskiego w 1965 roku i jurorka, która 15 lat później wywołała skandal, opuszczając jury na znak protestu przeciwko wyeliminowaniu chorwackiego pianisty Ivo Pogorelicia. Nieobliczalna gwiazda, która potrafi w przeddzień koncertu na jednej z najważniejszych scen muzycznego świata zrezygnować z występu, aby w tym samym terminie zagrać gdzie indziej za dziesięciokrotnie niższą gażę, ale za to z przyjaciółmi. Artystka o duszy buntownika i troskliwa matka.
Krótko po wydaniu we Francji książka Oliviera Bellamy zdobyła status lektury obowiązkowej dla wszystkich, którzy choć trochę interesują się muzyką i sztuką.

Olvier Bellamy (ur. 1961) - dziennikarz i krytyk muzyczny, autor audycji we francuskiej stacji Radio Classique. Współpracuje z "Le Parisien". Autor filmów dokumentalnych dla telewizji, poświeconych śpiewaczkom i piosenkarkom (Francoise Hardy, Dee Dee Bridgewater, Renata Scotto).

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2010
Autor Olivier Bellamy
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Format 205x145
Rodzaj Rozrywka, hobby
Język polski
Ilość stron 340
Podkategoria Muzyka poważna
ISBN 9788308045046

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.