Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Książka opisuje bardzo ważne zjawisko, które nasiliło się po 1989 roku, a mianowicie migracji z wielkiego miasta na wieś tzw. Slow Movement. Ruch "wynoszenia" się z blokowisk i szukania swojego miejsca do życia gdzieś bliżej natury, rozwijając swoje indywidualne umiejętności i potrzeby..
Kim są ci ludzie, którzy zostawili wszystko: mieszkanie w wielkim mieście, kariery, rodzinę, przyjaciół i przenieśli się z wielkomiejskiej dżungli na wieś? To ekscentrycy? Szaleńcy? Outsiderzy? Współcześni ziemianie? Autorka, żeby poznać odpowiedź na pytanie: jak się żyje "miastowym" na wsi - żeby dotrzeć do prawdy - przemierzyła po Polsce tysiące kilometrów. Każda z tych opowieści, to historia człowieka z miasta, który poszukuje siebie i swojego miejsca na ziemi, ale to także odkrywanie piękna i uroków wiejskiego życia. Na książkę składają się rozmowy i reportaże - opowieści o ludziach, którzy zdecydowali się po wielu latach życia w wielkim mieście na życie na prawdziwej wsi. Często na odludziu. Z dala od cywilizacji. Blisko przyrody. O motywach swoich decyzji i ich konsekwencjach opowiadają na kartach książki.
Historie bohaterów wydają się być jak z bajki, ale wydarzyły się NAPRAWDĘ. W miejscach, gdzie jak mówią bohaterowie książki: jest pięknie i okrutnie. Wieś, którą wybrali dla każdego ma inny smak: życia z widokiem na góry, do których zawsze ciągnęło (Lutowiska), w poniemieckiej chałupie z turkusowym gankiem (Kapkazy) albo w wiejskim dworku, zbudowanym na cześć babci (Kuklówka). Z chmarą zwierząt uratowanych z cyrku u boku (Korabiewice), własną winnicą (Stara Wieś), kawałkiem jeziora (Zawady Oleckie), czy upieczonego przez siebie chleba z ziołami z ogródka (Grzybowo).
To książka, która inspiruje do wyborów: stylu życia i miejsca do życia, do odważnych decyzji, do zmian. Bo los sprzyja odważnym, a w realizacji tego, co wyśnione i wymarzone, jest jakaś metafizyka.

Książka "Miastowi" zawiera 21 opowieści "uciekinierów z wielkiego miasta". Autorka, która je zebrała, udowadnia "Miastowymi", że nawet na zabitej wsi można usłyszeć piękną historię, poznać ciekawych ludzi, otwartych na innych i świat i nauczyć od nich czegoś nowego. Każda opowieść to historia człowieka z miasta, który poszukuje siebie i swojego miejsca na ziemi. To często także love story (rzadko kiedy człowiek ucieka na koniec świata sam). To też filmowa historia z obfitującym w zwroty akcji scenariuszem, który napisało życie. To nowe smaki i kuchnia, jakiej nie spodziewalibyśmy się na polskiej prowincji. To także ważne uwagi fakty, składające się na historię naszego kraju i niesamowite sploty okoliczności, które pokazują, że nad dążeniem do realizacji marzeń i poszukiwaniem szczęścia w jakimś miejscu unosi się coś więcej. Coś, co powoduje, że los odważnym sprzyja. Że w realizacji tego, co wyśnione i wymarzone, jest jakaś metafizyka.

Anna Kamińska - (ur. 1980 r. w Żyrardowie), absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Żyrardowie i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez dwa lata studiowała też podyplomowo dziennikarstwo na UW. Pracowała jako reporterka radiowa, dziennikarka POLSKA The Times, researcherka w TVN Style, dziennikarka w prasie kobiecej, obecnie jako scenarzysta i wydawca programów w POLSAT Cafe. Publikuje w Wysokich Obcasach (Gazeta Wyborcza) oraz magazynach: Malemen i Zwierciadło. Ma na swoim koncie książkę "Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych", wydaną w 2010 r. W swoich tekstach (wywiady i reportaże) porusza tematykę kobiecą i społeczną. Pracując nad książką "Miastowi" kupiła starego jeepa, przeszła na dietę wegetariańską i wyrzuciła z domu telewizor. Więcej na stronie internetowej annakaminska.pl

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Anna Kamińska
Wydawca Trio
Format 205x145
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 314
Podkategoria Reportaż, literatura faktu
ISBN 9788374362740

Producent: Trio

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.