Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

Podobne produkty

Opis

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.

Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do niezwykłych informacji na temat rozległej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele zamieszanych w to osób piastuje odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie.

“Ta druga powieść jest jeszcze bardziej wciągająca i zadziwiająca niż pierwsza (...) To bardzo współczesna powieść pisana ze świadomością tego, w jaki sposób przestępczość i inne sieci przenikają narodowe granice. Wyróżnia ją zdolność autora do prowadzenia dziesiątek postaci i równoległej narracji bez utraty napięcia. Larsson fantastycznie potrafił opowiadać. Ta powieść trzyma czytelników w nieustannym napięciu.”

Sunday Times

Najlepszy thriller, jaki czytałem od wieków (...) Jeśli mielibyście wybrać książkę w podróż życia koleją transsyberyjską, to zabierzcie “Dziewczynę, która igrała z ogniem.”

Evening Herald (Irlandia)

“Umberto Eco przeniósł Sherlocka Holmesa do innego czasu i gatunku literackiego i zaczerpnął sporo z historii, teologii, filologii i innych dyscyplin. Podobnie jest z książkami Larssona: świetnie się je czyta, a przy tym stanowią kompendium odnośników do popkultury i wiedzy akademickiej (...) Salander to Lara Croft dla dorosłych, kobieta-Terminator (...) To ogromny skarb w tych książkach, fascynująca postać o pełnej i złożonej psychice.”

Guardian

“Aby docenić Stiega Larssona należy przede wszystkim wyzbyć się wszelkich stereotypów na temat szwedzkiej powieści kryminalnej. O ile książki Mankella to szwedzki ponury kryminał, to powieści Larssona należą do szwedzkiego kryminału noir (...) Lisbeth to bohaterka bez precedensu w powieści kryminalnej (...) Jej siła umysłu i siła fizyczna wykraczają poza to, czym dysponują zwykli ludzie. Mimo to Larsson potrafi uczynić z niej postać intrygującą, godną podziwu, a nawet sympatyczną (...) “Dziewczyna, która igrała z ogniem” to wciągająca, ekscytująca i krwawa opowieść dziejąca się na wielu płaszczyznach (...) Niesamowita lektura.”

Times

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Stieg Larsson
Ilość stron 704
Tłumacz Paulina Rosińska
ISBN 978-83-7554-090-1 978-83-7554-083-3
Rozmiar 135 x 210 mm 13,5 x 21 cm
Gatunek Zagraniczne
Kategoria Zagraniczne

Producent: Czarna Owca

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.