Opinie klientów:

Sprzedawane przez: eMAG

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

NAN Expert AR to preparat do postępowania dietetycznego przeznaczony dla niemowląt od urodzenia, z tendencją do ulewania, które nie są karmione piersią. Mleko, wzbogacone w żelazo, wapń i 13 witamin, dostarcza maluszkowi optymalną ilość składników pokarmowych, niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Warto wiedzieć Czym jest ulewanie?
Ulewanie to bezbolesne cofanie się pokarmu z żołądka do przełyku objawiające się powolnym wypływem z ust pewnej części pokarmu spożytego przez dziecko. Ulewany pokarm zwykle różni się od wypijanego, gdyż może być w pewnym stopniu nadtrawiony przez soki trawienne żołądka (wyglądem przypomina kefir i może mieć lekko kwaśny zapach). Ulewanie jest przypadłością zarówno niemowląt karmionych piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Mleko modyfikowane Dzieci, które już nie są karmione piersią, powinny otrzymywać mleko modyfikowane. Dzięki wysokiej jakości, produkty Nestlé są dostosowane do potrzeb niemowląt i małych dzieci. Składniki - laktoza z mleka
- oleje roślinne
- skrobia ziemniaczana 20,5%
- białko serwatkowe z mleka
- fosforan wapnia
- chlorek magnezu
- maltodekstryna
- chlorek potasu
- L-arginina
- chlorek sodu
- L-histydyna
- diwinian choliny
- L-tyrozyna
- fosforan potasu
- witamina C (L-askorbinian sodu)
- tauryna
- inozytol
- siarczan żelazawy
- L-karnityna
- siarczan cynku
- witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu)
- witamina A (octan retinylu)
- niacyna (nikotynamid)
- kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia)
- nukleotydy
- kultury bakterii Lactobacillus reuteri (DSM 17938*)
- witamina D3 (cholekalcyferol)
- siarczan miedzi
- witamina B1 (monoazotan tiaminy)
- witamina B2 (ryboflawina)
- witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
- siarczan manganu
- witamina K (filochinon)
- kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)
- witamina B12 (cyjanokobalamina)
- D-biotyna
- jodek potasu
- witamina B12 (hydroksykobalamina)
- selenian sodu Sposób przygotowania
Przygotowując butelkę z mlekiem modyfikowanym warto przeczytać na co zwrócić uwagę. Te informacje mogą się przydać zwłaszcza rodzicom, którzy po raz pierwszy przygotowują mleczny posiłek dla swojego malucha. 1. Myjemy ręce
Ta wskazówka może wydawać się oczywista, ale warto o niej przypomnieć: przed przygotowaniem porcji mleka dla dziecka należy starannie umyć ręce. Na naszych dłoniach zbierają się mikroorganizmy, bakterie, zanieczyszczenia. Dlatego należy je dokładnie umyć przed przygotowywaniem posiłku i karmieniem malucha.
2. Myjemy i wyparzamy butelkę
Butelkę należy zawsze starannie umyć przy pomocy płynu do mycia naczyń, nawet jeśli jest nowe, prosto ze sklepu. Butelkę rozkręcamy i osobno myjemy butelkę, smoczek i nakrętkę. Do mycia najlepiej używać specjalnej szczoteczki do butelek niemowlęcych, która dobrze usuwa resztki niewypitego mleka. Po umyciu wszystkie części butelki wyparzamy. Można to zrobić w wyparzaczu lub w rondelku z gotującą się wodą. Wyparzanie w rondelku powinno trwać ok. minuty.
Po wyparzeniu wyjmujemy wszystkie części butelki i układamy na kawałku papierowego ręcznika do wyschnięcia. 3. Przygotowujemy wodę
Do przygotowania mleka modyfikowanego należy zawsze używać ostudzonej przegotowanej wody. W tym celu gorącą wodę wlewamy do wyparzonej butelki i czekamy aż woda przestygnie do temperatury około 37st. C. Temperaturę wody można zmierzyć specjalnym termometrem albo wylać kilka kropel na wewnętrzny przegub dłoni. Powinna być przyjemnie ciepła i równomiernie ogrzana. 4. Odmierzamy mleko
Ilość wody w butelce powinna być zgodna z tabelą karmienia, która jest umieszczona na każdym opakowaniu mleka modyfikowanego. Do letniej przegotowanej wody odmierzamy miarką załączoną do opakowania odpowiednią ilość mleka, zgodną z tabelą karmienia. Miarki powinny być nieubite, płaskie. Nie zaleca się odmierzania czubatych miarek mleka, ani zwiększania ilości miarek mleka ponad to, co jest zalecane w tabeli karmienia. Zwiększanie ilości mleka modyfikowanego może prowadzić do zaburzeń trawienia, np.: zaparć lub biegunek, a długofalowo może przyczyniać się do nadmiernego przybierania na wadze maluszka. Po odmierzeniu mleka opakowanie szczelnie zamykamy i odkładamy w suche i chłodne miejsce.
5. Mieszamy przygotowaną porcję mleka
Po odmierzeniu mleka modyfikowanego zakręcamy szczelnie butelkę, przykrywamy korkiem i a całość intensywnie potrząsamy aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Po wymieszaniu przed podaniem sprawdzamy znowu na przegubie dłoni, czy mleko ma odpowiednią temperaturę.
6. Karmimy malucha
Teraz mając idealnie przygotowaną porcję mleka możemy nakarmić nią maluszka.
Jeśli dziecko nie wypiło mleka w całości, resztki należy wylać. Nigdy nie zostawiamy ich na później. Ważne jest również, żeby nie przygotowywać mleka na zapas do późniejszego podania. Należy zawsze przygotować dla dziecka świeżą porcję mleka.
7. Przygotowujemy porcję mleka w podróży lub na spacerze
Jeśli wybieramy się na spacer lub w podróż, możemy zabrać ze sobą czystą butelkę z odmierzonym mlekiem w proszku oraz osobno w termosie przegotowaną lekko ciepłą wodę, którą użyjemy do przyrządzenia mleka tuż przed karmieniem malucha. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić temperaturę wody oraz stosować odpowiednią ilość wody i mleka w proszku zgodną z tabelą karmienia. Polecane dla:

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rodzaj produktu Proszek
Wiek 0 miesięcy +
Zalecane do Na ulewanie
Waga 500 g
Rodzaj diety Mleczna

Producent: Nestle

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.