Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

eMAG

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Wybierz Ilość:

Zobacz powiązane produkty:

Podobne produkty

Opis

Nestlé NAN OPTIPRO 4 Mleko modyfikowane w proszku dla dzieci po 2. roku 2x400g (zmiana z NAN Pro 4)


Unikalna kompozycja składników mleka modyfikowanego Nan OptiPro 4 z B.longum zawiera aktywne kultury bakterii B.longum, wysokiej jakości białko OPTIPRO®, immunoskładniki (cynk, żelazo, wit. A i C) czyli składniki mineralne i witaminy uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego dziecka.

Nan OptiPro 4 z B.longum jest mlekiem modyfikowanym dla dzieci po 2. roku życia, jako płynny składnik ich urozmaiconej diety, podczas okresu odstawiania od piersi i po jego zakończeniu. Nan OptiPro 4 z B.longum dostarcza Twojemu dziecku składniki pokarmowe niezbędne do optymalnego rozwoju psycho-fizycznego.. Warto wiedzieć Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlęcia, gdyż mleko matki zapewnia idealnie zbilansowaną dietę, chroni przed chorobami oraz dostarcza wielu innych korzyści, zarówno dla dziecka, jak i mamy. Przed podjęciem decyzji dotyczącej karmienia malucha porozmawiaj z lekarzem lub położną. Wskazówki specjalistów pomogą Ci odpowiednio przygotować się do karmienia piersią oraz utrzymać laktację. Jeśli zdecydujesz się karmić piersią, zadbaj, by Twoja dieta była zdrowa i prawidłowo zbilansowana. Mleko modyfikowane zostało stworzone by zastąpić mleko matki w sytuacji, kiedy zdecyduje ona o zaprzestaniu karmienia piersią, bądź z jakiś przyczyn karmienie piersią nie jest możliwe. Pamiętaj, że decyzja o zaprzestaniu karmienia piersią lub wprowadzeniu częściowego dokarmiania butelką ograniczy ilość wytwarzanego pokarmu. Mleko modyfikowane Dzieci, które już nie są karmione piersią, powinny otrzymywać mleko modyfikowane. Dzięki wysokiej jakości, produkty Nestlé są dostosowane do potrzeb niemowląt i małych dzieci. Składniki - mleko odtłuszczone
- maltodekstryna
- laktoza (z mleka)
- oleje roślinne (oleina palmowa, niskoerukowy olej rzepakowy, olej słonecznikowy)
- koncentrat białka serwatkowego (z mleka)
- lecytyna sojowa
- cytrynian wapnia
- fosforan wapnia
- cytrynian sodu
- cytrynian magnezu
- olej rybi
- chlorek potasu
- witaminy (C, E, A, kwas pantotenowy, K1, niacyna, D3, B1, B6, B2, kwas foliowy, B12 biotyna)
- olej z Mortierella alpina
- siarczan żelazawy
- siarczan cynku
- kultury bakterii Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus
- siarczan miedzi
- jodek potasu
- selenian sodu
- skrobia Sposób przygotowania
Przygotowując butelkę z mlekiem modyfikowanym warto przeczytać na co zwrócić uwagę. Te informacje mogą się przydać zwłaszcza rodzicom, którzy po raz pierwszy przygotowują mleczny posiłek dla swojego malucha. 1. Myjemy ręce
Ta wskazówka może wydawać się oczywista, ale warto o niej przypomnieć: przed przygotowaniem porcji mleka dla dziecka należy starannie umyć ręce. Na naszych dłoniach zbierają się mikroorganizmy, bakterie, zanieczyszczenia. Dlatego należy je dokładnie umyć przed przygotowywaniem posiłku i karmieniem malucha.
2. Myjemy i wyparzamy butelkę
Butelkę należy zawsze starannie umyć przy pomocy płynu do mycia naczyń, nawet jeśli jest nowe, prosto ze sklepu. Butelkę rozkręcamy i osobno myjemy butelkę, smoczek i nakrętkę. Do mycia najlepiej używać specjalnej szczoteczki do butelek niemowlęcych, która dobrze usuwa resztki niewypitego mleka. Po umyciu wszystkie części butelki wyparzamy. Można to zrobić w wyparzaczu lub w rondelku z gotującą się wodą. Wyparzanie w rondelku powinno trwać ok. minuty.
Po wyparzeniu wyjmujemy wszystkie części butelki i układamy na kawałku papierowego ręcznika do wyschnięcia. 3. Przygotowujemy wodę
Do przygotowania mleka modyfikowanego należy zawsze używać ostudzonej przegotowanej wody. W tym celu gorącą wodę wlewamy do wyparzonej butelki i czekamy aż woda przestygnie do temperatury około 37st. C. Temperaturę wody można zmierzyć specjalnym termometrem albo wylać kilka kropel na wewnętrzny przegub dłoni. Powinna być przyjemnie ciepła i równomiernie ogrzana. 4. Odmierzamy mleko
Ilość wody w butelce powinna być zgodna z tabelą karmienia, która jest umieszczona na każdym opakowaniu mleka modyfikowanego. Do letniej przegotowanej wody odmierzamy miarką załączoną do opakowania odpowiednią ilość mleka, zgodną z tabelą karmienia. Miarki powinny być nieubite, płaskie. Nie zaleca się odmierzania czubatych miarek mleka, ani zwiększania ilości miarek mleka ponad to, co jest zalecane w tabeli karmienia. Zwiększanie ilości mleka modyfikowanego może prowadzić do zaburzeń trawienia, np.: zaparć lub biegunek, a długofalowo może przyczyniać się do nadmiernego przybierania na wadze maluszka. Po odmierzeniu mleka opakowanie szczelnie zamykamy i odkładamy w suche i chłodne miejsce.
5. Mieszamy przygotowaną porcję mleka
Po odmierzeniu mleka modyfikowanego zakręcamy szczelnie butelkę, przykrywamy korkiem i a całość intensywnie potrząsamy aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku. Po wymieszaniu przed podaniem sprawdzamy znowu na przegubie dłoni, czy mleko ma odpowiednią temperaturę.
6. Karmimy malucha
Teraz mając idealnie przygotowaną porcję mleka możemy nakarmić nią maluszka.
Jeśli dziecko nie wypiło mleka w całości, resztki należy wylać. Nigdy nie zostawiamy ich na później. Ważne jest również, żeby nie przygotowywać mleka na zapas do późniejszego podania. Należy zawsze przygotować dla dziecka świeżą porcję mleka.
7. Przygotowujemy porcję mleka w podróży lub na spacerze
Jeśli wybieramy się na spacer lub w podróż, możemy zabrać ze sobą czystą butelkę z odmierzonym mlekiem w proszku oraz osobno w termosie przegotowaną lekko ciepłą wodę, którą użyjemy do przyrządzenia mleka tuż przed karmieniem malucha. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzić temperaturę wody oraz stosować odpowiednią ilość wody i mleka w proszku zgodną z tabelą karmienia. Polecane dla:

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Ilość 800 g
Wiek 2
Formuła Następne
Rozmiar/ilość 800 g
Ilość sztuk 6
Rodzaj diety Bezglutenowa

Producent: Nestle

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.