Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Dziesięć reportaży pokazujących zapomniany PRL. Najlepsi reporterzy i reporterki tamtego czasu przypominają sprawy, którymi żyło społeczeństwo. Bo obyczajowość przedstawiała się inaczej, niż dziś prezentuje IPN.

Poznaj problemy pierwszych naturystów; przypadek Mulata, który urodził się w pegeerze; historię zamiany dziecka w szpitalu; staruszki, która trzymała skarb pod łóżkiem czy kobiety już w latach 70. XX wieku przekonanej, że przyszła na świat w nieodpowiednim ciele - mężczyzny. Codzienne życie i prawdziwe historie wciągające jak najlepszy kryminał.

Awantura wybuchła, kiedy właśnie kręciłem się po mieszkaniu w popołudniowej powiewnej sukni Lusi, umalowany jej szminkami. Czułem się lekki i szczęśliwy, nawet podśpiewywałem sobie pod nosem, nasz synek spał spokojnie w swym łóżeczku, gdy nagle w zamku rozległ się zgrzyt klucza i w progu stanęła Lusia z teściową. Przez chwilę matka mojej żony patrzyła na mnie w osłupieniu.
Wanda Falkowska, Kobieta w męskim ciele

Czekając na wieczorek, spotykamy się we cztery - Janka, Bogusia, Kasia i ja. Potem przychodzi pani Maria. Nie ma co robić. Kupujemy koniak. Wiadomo, że wszyscy dziś dadzą sobie do wiwatu, bo kolejka do jedynego w Ustroniu działu monopolowego w samie była rekordowa. Niektórzy kupowali po pięć butelek. Wieczorek zapowiadał się hucznie.
Elżbieta Mołodyńska, Tadeusz Mocarski, Rolnicze matrymonium

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Krzysztof Tomasik
Wydawca Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Format 205x145
Rodzaj Literatura piękna
Język polski
Ilość stron 468
Podkategoria Reportaż, literatura faktu
ISBN 9788362467211
Kolekcja Publicystyczna

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.