Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Zawsze zastanawia mnie, co jest takiego w niemieckich projektach lotniczych, że ciągle spotykają się one z tak dużym zainteresowaniem miłośników awiacji? Dochodzi wręcz do tego, że takie maszyny, jak Ta 183 czy też Focke Wulf Triebfl?gel, są znane bardziej niż rzeczywiście istniejące samoloty spoza kręgu tych popularnych. Niezwykłe (wyliczone przecież tylko) osiągi, potencjalne możliwości bojowe, aura tajemniczości ? to zapewne część z atutów, którymi temat ten przyciąga Czytelnika.
Na tle obszernej literatury przedmiotu ta książka jest dość wyjątkowa. Nie z powodu nowo odkrytych dziwacznych konstrukcji, ale przede wszystkim z powodu umiaru w doborze niezrealizowanych projektów oraz w ich ocenie. Podczas gdy część autorów próbuje udowadniać, że gdyby tylko powstały, odwróciłyby los wojny, Marek Ryś skupia się na opisie opartym na zachowanych szkicach bez wdawania się w tego typu "wróżbiarstwo". Mało tego - przy wielu "kultowych" projektach Autor pisze wprost, że niemal na pewno powstały one już po wkroczeniu aliantów i pod ich kontrolą.
Sceptycyzm i dystans do "taniej sensacji" prezentowanej w wielu innych publikacjach z obszaru "Luftwaffe 46" sprawia, że książka, którą Państwo trzymacie w ręce, stanowi rzetelne i wiarygodne źródło informacji o, bez najmniejszej wątpliwości, niezwykle interesującym okresie rozwoju techniki lotniczej.
Tomasz J. Kopański

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Marek Ryś
Wydawca In Rock Music Press
Format 297x210
Rodzaj Technika
Język polski
Ilość stron 192
Podkategoria Technika ogólna
ISBN 9788377310540

Producent: In Rock Music Press

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.