Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Czy osoby niepełnosprawne muszą nieustannie czuć się w życiu samotne, jak ten kwiat na drodze? Taka jest współczesna rzeczywistość.

Niepełnosprawność jest tematem tabu, ponieważ burzy harmonię, konwencję normalności, do której świat jest przywiązany. - Niewiedza pobudza strach, a strach powoduje, że nie chcemy o tym rozmawiać. Pomimo, iż liczba osób niepełnosprawnych ciągle rośnie, ludzie starają się ukryć zainteresowanie. Książka mówi o determinacji, walce i egzystencji osób niepełnosprawnych. I pomimo że wszyscy wiedzą, iż tacy ludzie, zarówno dzieci, jak i dorośli, są wśród nas, nadal bywa, że pozostają oni na swej drodze sami...

Kluczowym zagadnieniem w książce jest głębsze spojrzenie na życie osób dotkniętych niepełnosprawnością, ale również tych, którzy podejmują wyzwanie udzielania im odpowiedniej pomocy i wsparcia.

Książka ujmuje też przykłady z życia mojego niepełnosprawnego syna. Zauważmy talenty niepełnosprawnych i dodajmy im pewności siebie, by ludzie ci mogli się rozwijać, stwarzając i budując tym samym lepsze jutro. Nie wolno nam zapomnieć, że to też ludzie, którzy poprzez swą wrażliwość, uczucia pragną spełnić się we własnym życiu.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Ella Porawska
Wydawca Hedom
Format 210x148
Rodzaj Psychologia
Język polski
Ilość stron 164
Podkategoria Pedagogika, dydaktyka
ISBN 9788391639771

Producent: Hedom

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.