Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Piąta część serii Kanon Filmów Polskich to wybrane najlepsze ekranizacje wybitnych powieści polskich. To dzieła ponadczasowe, w pełni oddające charakter i klimat tekstów literackich, przeniesionych w mistrzowski sposób na język filmowy.

Czasami ekranizacje filmowe nie do końca spełniają oczekiwania widzów. Porównujemy je z pierwowzorem literackim i czegoś nam w nich brakuje, inaczej wyobrażaliśmy sobie głównych bohaterów albo uważamy, że ingerencja reżyserska poszła w złą stronę… Ale jest w polskiej kinematografii kilka wybitnych ,,perełek”, które mimo upływu lat wciąż zachwycają nowe pokolenia widzów.

Dziś nie wyobrażamy sobie innej wersji “Wesela” niż tego w reżyserii Andrzeja Wajdy z rewelacyjnym Danielem Olbrychskim, ani innych "Chłopów” niż tych z niezapomnianą Emilią Krakowska w roli Jagny. Według filmoznawców po “Faraonie” nie powstał lepszy polski film historyczno-kostiumowy, a “W pustyni i w puszczy” zawsze będzie bliższe sercom widzów w wersji z 1973r. niż bardziej współczesna ekranizacja. I po dziś dzień scena z nenufarami w “Nocach I dniach” uznawana jest za jedną z najbardziej romantycznych w historii polskiej kinematografii…

Czas trwania: 245 min
Obsada: Jadwiga Barańska, Jerzy Bińczycki, Stanisława Celińska
Dźwięk: Dolby Digital 5.1
Format obrazu: 16:9
Język: polski

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 1975
Autor Jerzy Antczak
Wydawca Best Film
Format 195x145
Język polski
ISBN 9788362086344
Kolekcja Kanon filmów polskich

Producent: Best Film

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.