Opinie klientów:

Oferta: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Ideałem byłoby, gdyby inżynier na podstawie ogólnych zasad i tekstu normy, posługując się wiedzą uzyskaną na uczelni i w praktyce, mógł domyślić się uzasadnienia zawartych w normie zaleceń. Szczególnie należałoby starać się o jasny związek przepisów z zasadami wytrzymałości materiałów i mechaniki, które są przecież uniwersalnym językiem inżynierów. Oczywiście, spełnienie tego postulatu w całej pełni nie jest możliwe, ale można się do niego zbliżyć.
(Ze Wstępu)

W książce zostały przedstawione podstawowe zasady obliczania według Eurokodu 2 konstrukcji żelbetowych, ze wzmiankami o konstrukcjach sprężonych i konstrukcjach niezbrojonych. Najważniejszą jej zaletą są precyzyjnie opisane metody wykonywania obliczeń. Przedstawione treści stanowią uporządkowanie przepisów pochodzących z kilku norm w formie zwięzłego algorytmu scalającego wszystkie potrzebne informacje. Niektóre zasady konstruowania, np. wyznaczania długości zakotwienia zbrojenia na podporach i kotwienia zbrojenia fundamentów, są przedstawione w sposób prostszy niż w normie.

W sposób uporządkowany i przejrzysty zostały także opisane:

* przepisy dotyczące obliczania ze względu na ścinanie;
* informacje dotyczące wyznaczania wytrzymałości betonu i współczynnika pełzania w zależności od jego wieku;
* konsekwencje zastosowania tzw. alternatywnego wyboru kombinacji obciążeń w stanie granicznym nośności oraz zastosowanie tych zasad do projektowania belek i płyt ciągłych.
Uzupełnione zostały także niekompletne przepisy norm dotyczących skręcania. Wszystkie prezentowane w książce zagadnienia poparte są bogatym materiałem obliczeniowym i ilustracyjnym.

Książka przeznaczona zarówno dla studentów, jak i inżynierów projektujących konstrukcje żelbetowe i pracowników naukowych.

Specyfikacje

main

Rok wydania 2012
Autor Michał Knauff
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN
Format 240x165
Rodzaj Technika
Język polski
Ilość stron 580
Podkategoria Budownictwo, architektura
ISBN 9788301170233

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.