Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Ze wstępu

Pierwszy dział [publikacji] nosi tytuł "Wojskowość narodów Rzeczypospolitej XVI-XIX wieku" i zawiera głównie materiały poświęcone różnym aspektom dziejów wojskowych okresu Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz epoki napoleońskiej. Jest tam również cenne opracowanie przedstawiające mało znane źródła dotyczące kampanii smoleńskiej z lat 1633-1634.

Dział drugi zatytułowany "Ziemie byłej Rzeczypospolitej Obojga Narodów podczas konfliktów lat 1914-1921" obejmuje cenne studia i przyczynki omawiające trudne dzieje narodów byłej Rzeczypospolitej w okresie prób ustalenia nowego porządku w Europie po upadku imperium carskiego i monarchii habsburskiej. Wśród nich znalazła się analiza problematyki jeńców wojennych narodowości polskiej i ukraińskiej podczas pierwszej wojny światowej.

,,Wojskowość polska okresu międzywojennego i drugiej wojny światowej" to tytuł działu trzeciego. Szczególną wartość mają materiały dotyczące zagadnień już dość dobrze znanych w polskiej historiografii, a obecnie przedstawionych z punktu widzenia źródeł dostępnych badaczom ukraińskim i estońskim.

Czwarty dział zawiera "Varia" - szereg studiów i przyczynków odnoszących się do bardzo różnorodnej i interesującej problematyki związanej zarówno z polską, jak i z europejską historią wojskową, w tym prace dotyczące obyczajowości wojskowej, marynarki wojennej oraz biografistyki.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2006
Autor Maciej Krotofil, Aleksander Smoliński
Wydawca Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Format 235x162
Rodzaj Historia
Język polski
Ilość stron 672
Podkategoria Militaria, wojskowość
ISBN 8323118981

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.