Opinie klientów:

Sprzedawane przez: DVDmax

  • Darmowa dostawa

  • Darmowy zwrot

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Ojciec Goriot

Analiza stosunków społecznych w XIX-wiecznym Paryżu. Autor posługuje się opozycją między światem wyższych sfer salonów arystokratycznych a pensjonatem pani Vauquer zamieszkanym przez ubogie mieszczaństwo, do którego trafia Rastignac - młodzieniec liczący na społeczny awans. W pensjonacie spotyka on ojca Goriot, który cały majątek oddaje powoli niewdzięcznym córkom, mającym ten sam cel co nasz bohater.

Lekarz wiejski

Genestas, były wojskowy, przenosi się na wieś Dauphiné do pokoju wynajętego u doktora Benassisa. Obaj mężczyźni zaprzyjaźniają się; Benassis przedstawia swojemu lokatorowi zmiany, jakich dokonał na wsi: chcąc poprawić warunki życia chłopów opłacił prace melioracyjne, inspirował rozwój przemysłu i rzemiosła, założył szkołę. Zachwycony dziełami lekarza, Genestas prosi go o podjęcie się leczenia jego syna. Benassis natomiast wyjawia przyjacielowi przyczynę swojego zaangażowania na rzecz chłopów: ma być to forma zadośćuczynienia za to, że w młodości uwiódł i porzucił młodą dziewczynę.

Książki o szczególnych walorach artystycznych, przede wszystkim najznamienitsze dzieła literatury polskiej i zagranicznej - wydane z wielkim pietyzmem. Książki wydawane są z wyjątkową starannością, twarda, skóropodobna okładka, złocenia itd.

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Ilość stron 384
ISBN 978-83-7309-390-4
Rozmiar 140x210
Kategoria Francuska

Producent: GM Distribution

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.