Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Sport-Max OLD

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

OLIMP Chela-min 60 kaps POTĘŻNY SPORTOWY KOMPLEX MINERAŁÓW!!! UNIKALNA FORMUŁA PODANIA -MEGA CAPS/MEGA CAPSULES W BLISTRACH!!! PREPARAT UNIKALNY!- ZAWIERA OPATENTOWANE FORMY MINERAŁÓW CHELATOWANYCH -ALBION - NAJLEPIEJ PRZYSWAJALNˇ FORMĘ MINERAŁÓW OLIMP CHELA-MIN Sport Formula Mega Caps/Mega Capsules to specjalnie opracowana kompozycja 11 minerałów w z wysoko przyswajalnymi, najwyższej jakości składnikami mineralnymi w formie chelatów aminokwasowych firmy ALBION. Rozwój siły, masy i zdolności wysiłkowych nie jest możliwy bez odpowiedniego poziomu minerałów. Na przykład, przy niskim poziomie magnezu nie pracuje kreatyna a mięśnie nie wykazują właściwej im mocy. Badania naukowe udowodniły, że magnez: pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego uczestniczy w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia uczestniczy w utrzymaniu zdrowych kości i zębów bierze udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej zaangażowany jest w prawidłowy metabolizm energetyczny oraz pomaga w prawidłowej syntezie białek Właściwą absorpcję magnezu z przewodu pokarmowego i jego dystrybucję w obrębie organizmu zapewnia fakt, iż występuje on w postaci najwyższej jakości chelatu aminokwasowego charakteryzującego się niezwykle wysoką biodostępnością. Chelat aminokwasowy magnezu Albion jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyjmowania preparatu.
Badania naukowe potwierdzają wyższość chelatu aminokwasowego magnezu Albion nad nieorganicznymi źródłami tego pierwiastka. Przy niskim poziomie cynku, niektóre hormony anaboliczne nie mogą działać, podczas gdy inne nie mogą nawet powstawać. Badania naukowe udowodniły, że cynk: jest niezbędny do funkcjonowania układu immunologicznego oraz narządu wzroku uczestniczy w utrzymaniu prawidłowej płodności i możliwości rozmnażania się oraz prawidłowego stężenia testosteronu jest niezbędny w syntezie białek i metabolizmie makroskładników pokarmowych oraz w utrzymaniu prawidłowej gospodarki kwasowo-zasadowej przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu kwasów tłuszczowych chroni składniki komórek przed uszkodzeniem oksydacyjnym zapewnia utrzymanie właściwego stanu kości przyczynia się do utrzymania prawidłowego wyglądu skóry, włosów i paznokci Chela-Cynk to wysoko przyswajalne źródło cynku w formie najwyższej jakości chelatu aminokwasowego cynku firmy Albion, co zapewnia jego właściwą absorbcję z przewodu pokarmowego i odpowiednią dystrybucję.

Chelat aminokwasowy cynku Albion jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa preparatu. We właściwy sposób minerały możemy uzupełnićPRAWDZIWYMI CHELATAMI. Minerały wchłaniane w przewodzie pokarmowym przyjmują postać jonową, czyli stają się naładowane elektrycznie. Wówczas tak jak magnes mogą przyciągać do siebie inne składniki pożywienia tworząc z nimi np. trudno rozpuszczalne i wchłanialne substancje. Mogą ponadto być bardziej wrażliwe na działanie barwników, konserwantów a także osłabiać działanie leków lub witamin w diecie. Aby zapobiec tym wszystkim niekorzystnym reakcjom organizm stara się osłabić nadmierną aktywność minerałów poprzez uwięzienie ich w specjalnych szczypcach" zbudowanych z aminokwasów obecnych w pożywieniu. Jest to tzw. reakcja chelatacji (z gr. Chelos - szczypce/szpony), a minerały poddane temu procesowi nazywa się minerałami chelatowanymi. W takiej postaci, składniki mineralne tracą swój ładunek elektryczny, w efekcie czego są efektywniej wchłaniane a także bardziej odporne na działanie innych substancji obecnych w żywności. Chelatacja to naturalny sposób organizmu na transportowanie minerałów poprzez ścianę jelita w ramach procesu trawienia. Niestety, ten wewnątrzustrojowy proces chelatowania u wielu osób jest mało wydajny, w efekcie czego przyswajaniu ulega jedynie niewielka część składników mineralnych zawartych w pożywieniu. Naukowcy od dziesięcioleci próbują skopiować" ten naturalny proces chelatowania minerałów przez organizm, aby wytworzyć preparat o bardzo wysokiej przyswajalności. Jak trudny i skomplikowany to proces technologiczny, świadczy fakt, że udało się go w pełni osiągnąć jedynie jednej firmie na świecie - firmieAlbion Laboratories. Warto wiec zapamiętać, że wszelkie suplementy diety wykorzystujące patent tej firmy są gwarancją najwyższej przyswajalności i biodostępności składników mineralnych. Większość sprzedawanych na rynku preparatów występuje w postaci soli mineralnych typu: siarczan żelaza, węglan wapnia, siarczan cynku, które charakteryzują się jedynie znikomą przyswajalnością przez organizm. Po rozbiciu tego kompleksu w przewodzie pokarmowym, minerał przyjmuje formę elektrycznie naładowanego jonu i tak jak wcześniej wspomniano wchodzi w reakcje z innymi składnikami pożywienia, stając się mało użyteczny. Jeżeli sobie uświadomimy sobie fakt, że organizm potrafi tylko wchłonąć niewielką część składników mineralnych, z czego znaczna część ulega jeszcze wydaleniu, zrozumiemy, jak ważne jest przyjmowanie związków mineralnych w postaci łatwo przyswajalnej.
Podejmując decyzję o zakupie suplementu, pamiętajmy, aby zawarte w nim składniki mineralne były zawsze w postaci chelatów. Mają one bowiem kolosalną przewagę w zakresie biodostępności i bezpieczeństwa na zwykłymi minerałami jakie możemy spotkać w większości suplementów. CHELA-MIN Sport Formula Mega Caps/Mega Capsules - PRZEWAGA DZIĘKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI CHELATOWANYM MINERAŁOM ALBION ORAZ UNIKALNEJ FORMULE minerał chelatowany to cząsteczka obojętna, która jest odporna na działanie innych składników o przeciwnym ładunku elektrycznym masa cząsteczkowa chelatowanych minerałów jest na tyle mała, że cząsteczki te z łatwością przechodzą przez ścianę jelita proces chelatacji zapewnia trwałość- cząsteczki mineralnej, niezależnie od pH w trakcie procesów trawienia pierwiastki są pobierane z chelatów stosownie do zapotrzebowania, a potencjalnie szkodliwy ich nadmiar wraz z nieaktywnym chelatem opuszcza organizm. Chelatowanie chroni przed toksycznością Na rynku można spotkać często różne preparaty mineralne, które producent nazywa chelatami". Niestety, są to najczęściej zwykłe mieszaniny minerałów z aminokwasami, które nie mogą być klasyfikowane w kategorii prawdziwego minerału chelatowego". Aby minerał mógł spełnić takie kryterium, musi być powiązany z aminokwasami specjalnymi wiązaniami chemicznymi oraz posiadać bardzo niską masę cząsteczkową, co warunkuje jego skuteczne wchłanianie. Jak do tej pory, tylko firmie Albion Laboratories udało się w pełni odtworzyć ten skomplikowany proces chemiczny. Wybierając preparat mineralny, szukaj na opakowaniu znaczka ALBION * MINERALS - to gwarancja najwyższej przyswajalności i biodostępności składników mineralnych
Skład: Magnez**80% Albion amino acid chelate 20% tlenek magnezu 150mg 50% Wapń**58% Albion mineral 42% węglan wapnia 100mg 12,5% Potas**/#99,9% Albion amino acid complex 0,1% jodek potasu 50mg - Cynk*Albion amino acid chelate (Chelazome) 15mg 100% Żelazo*Albion amino acid chelate (Ferrochel) 3mg 21% Mangan*/#Albion amino acid chelate 3mg - Miedź */#Albion amino acid chelate (Chelazome) 500 g - Jod 150 g 100% Chrom*/#Albion amino acid chelate (Chelavite) 150 g - Selen*/#Albion amino acid complex 75 g - Molibden*/#Albion amino acid chelate 50 g - Dawkowanie: Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka CHELA-MIN 1 raz dziennie po posiłku głównym. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Warunki przechowywania: przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci Data przydatności do spożycia: minimum 6 miesięcy!
(przeważnie rok, albo dłużej!)

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rodzaj Suplementu Ochrona Zdrowia
Rodzaj produktu Witaminy i minerały
Postać Kapsułki
Ilość 60 kapsułek

Producent: Olimp

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.