Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Sport-Max OLD

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

OLIMP Vita-Min plus 30kaps WITALNOŚĆ KAŻDEGO DNIA

Vita-min plus to kompleksowa kompozycja witamin i wysoko przyswajalnych składników mineralnych w formie chelatów aminokwasowych Albion, ułatwiająca pokrycie podstawowego zapotrzebowania organizmu na niezbędne mikroskładniki pokarmowe, wzbogacona luteiną, ważną dla prawidłowych czynności narządu wzroku oraz standaryzowanym ekstraktem zielonej herbaty bogatym w wartościowe polifenole i katechiny w tym najaktywniejszy EGCG.

Chelatowanie minerałów to proces wiązania pierwiastków metalicznych przez słabe kwasy organiczne i aminokwasy. Ten niezwykle istotny proces umożliwia dobre wchłanianie pierwiastków z przewodu pokarmowego oraz ich dystrybucję do przebiegających z ich udziałem procesów życiowych. W tej formie biopierwiastki pozostają całkowicie bezpieczne w dawkowaniu, nie podrażniają żołądka, ponadto nie utrudniają wchłaniania innych minerałów.

Minerały z prostych związków nieorganicznych są w znacznie mniej przyswajalne, a wchłaniają się jedynie na tyle, na ile będą zdolne tworzyć odpowiednie jony co bardziej uzależnia ich wchłanianie od środowiska oraz daje ryzyko konkurencji tzw. antagonizmu (jeden minerał może utrudniać absorbcję innego).
Uwzględniając te fakty, w preparacie Vita-min plus zastosowano innowacyjne składniki mineralne już w formie chelatów aminokwasowych i soli kwasów organicznych, wyprodukowane przez lidera rynku surowców farmaceutycznych amerykańską firmę Albion.

Minerały w postaci chelatów aminokwasowych Albion są całkowicie hipoalergiczne (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyjmowania preparatu.

Badania naukowe udowodniły, że:

dostarczanie odpowiednich porcji witamin i składników mineralnych. przyczynia się do prawidłowego przebiegu procesów zachodzących w organizmie, np. magnez wraz z witaminą B6, poprzez swój udział w redukcji zmęczenia i znużenia organizmu, sprzyja jego witalności,
zielona herbata bogata w EGCG przyczynia się do wzmocnienia naturalnego systemu obronnego organizmu i jego ochrony przed szkodliwymi skutkami działania wolnych rodników,
luteina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Dawkowanie: Zalecana porcja dzienna: 1 kapsułka dziennie po posiłku głównym, popijając dużą ilością wody.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Skład: Informacja żywieniowa1 kapsułkaWitamina A 800 gWitamina D5 gWitamina E12 mgWitamina C80 mgTiamina1,1 mgRyboflawina1,4 mgNiacyna16 mgPirydoksyna1,4 mgKwas foliowy200 gKobalamina2,5 gBiotyna50 gKwas Pantotenowy6 mgMagnez90 mgWapń80 mgPotas40 mgCynk10 mgŻelazo1 mgMangan1 mgMiedź150 gJod150 gChrom50 gSelen30 g
Data przydatności do spożycia: minimum 6 miesięcy!
(przeważnie rok, albo dłużej!)

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rodzaj Suplementu Ochrona Zdrowia
Rodzaj produktu Witaminy i minerały
Postać Kapsułki
Ilość 30 kapsułek

Producent: Olimp

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie o produkt?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.