Opinie klientów:

0

Dodaj recenzję | Zadaj pytanie

Sprzedawane przez:

Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Podobne produkty

Opis

Gdzie szukać ?leku na raka?? Co w naszych genach decyduje o podatności lub odporności na nowotwory? I jacy są ludzie, którzy prowadzą nad nimi badania? Dziennikarka Natalie Angier ogląda od wewnątrz elitarne środowisko amerykańskich biologów molekularnych, by razem z nimi doświadczać obsesji poszukiwania prawdy, gorączki rywalizacji, radości z rozwiązywania łamigłówek i rozpaczy, kiedy obiecujący trop po raz kolejny okazuje się ślepą uliczką. Opętani nauką to fascynujący obraz badań nad genetyką nowotworów, a zarazem porywająca opowieść o ludziach, którzy poświęcili im całe swoje życie.

Komórka nowotworowa to kwintesencja komórki, która robi dokładnie to, do czego komórki zostały zaprojektowane ? dzieli się. A dzięki temu, że wykonuje swoją pracę tak niestrudzenie i ostentacyjnie, możemy ją analizować. Sekcjonując komórkę nowotworową, poznajemy zdrową komórkę ? jej strukturę, rytm i estetykę oraz jak to się dzieje, że żyje i podtrzymuje życie.

Natalie Angier

Jest autorką licznych artykułów o nauce dla ?Time?, ?Discover? oraz wielu innych magazynów, takich jak ?New York Times?. Teksty publikowane w tym ostatnim periodyku przyniosły jej nagrodę Pulitzera i zostały wydane w książce "The Beauty of the Beastly. New Views on the Nature of Life". Jest także laureatką nagrody Lewisa Thomasa oraz nagrody AAAS przyznawanej dziennikarzom piszącym o nauce. Czytelnikowi polskiemu znana jest z bestsellerowej książki wydanej nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka "Kobieta. Geografia intymna" poświęconej kobiecemu ciału. Mieszka w Takoma Park w Maryland.

Akcesoria kompatybilne

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Autor Natalie Angier
Wydawca PRÓSZYŃSKI i S-KA
Format 201x141
Rodzaj Literatura popularnonaukowa
Język polski
Ilość stron 392
Podkategoria Literatura popularnonaukowa
ISBN 9788374695886
Kolekcja Na Ścieżkach Nauki

Producent: Prószyński i S-ka

Produkty komplementarne

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Inni Klienci byli także zainteresowani...

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytania?

Zadaj pytanie, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.