Opinie klientów:

Sprzedawane przez: Matras Księgarnie

Zobacz powiązane produkty po:

Opis

Książka może być wykorzystywana jako podręcznik akademicki na kierunkach:

* zarządzanie,
* ekonomia,
* socjologia.

Może być podstawą do prowadzenia ćwiczeń i konwersatoriów z wielu przedmiotów, m.in. takich jak:

* zarządzanie,
* doradztwo,
* diagnostyka organizacyjna,
* zarządzanie strategiczne,
* kultura organizacyjna.

OPINIE
Wielowątkowość przypadków, gęstość opisu i bogaty kontekst, w jakim przedstawione są problemy zarządzania, dają szerokie możliwości zastosowania książki.
Przypadki podobne są do klasycznych harwardzkich case'ów, przede wszystkim ze względu na swoją złożoność i objętość, a także wielowarstwowość ? nie istnieje jedno właściwe rozwiązanie przypadków. Ambicją autorów jest przedstawienie materiału, który w interesujący sposób można analizować na wiele sposobów przez wiele lat. Istnieją także istotne różnice ? przede wszystkim bliższe nam, polskie realia; poza tym gęstość opisu i nasycenie kontekstem, charakterystyczne dla badań etnograficznych (choć nie wszystkie przypadki są etnografiami), umożliwiające wielostronne wykorzystanie i pogłębioną refleksję. Przypadki nie są wąskie, ?techniczne?, dostosowane do jednego przedmiotu czy podręcznika, lecz dają możliwość analizowania ze względu na wiele różnych aspektów, na zajęciach z wielu przedmiotów, z wielu ujęć i perspektyw. Można także porównywać przypadki między sobą pod wybranym kątem, poszukując efektów synergetycznych, podobieństw i różnic, tworząc metaprzypadki, pokazujące systemowe uwarunkowania zarządzania.
- prof. Monika Kostera, Wydział Zarządzania, Uniwersytet Warszawski

Wiele jest na naszym rynku podręczników z zakresu zarządzania; niektóre z nich są bardzo dobre, część zawiera krótkie studia przypadków i przykłady. Wciąż jednak mało jest pozycji, które stanowią opisy polskich przedsiębiorstw, a przez to stają się cennym materiałem dydaktycznym dla studentów i praktyków biznesu. Książka napisana przez zespół autorów pod redakcją prof. Moniki Kostery wypełnia tę lukę - zawiera pięć takich wnikliwie opracowanych studiów przypadku. Nie mam wątpliwości co do tego, że ta interesująca pozycja wykaże swoją użyteczność w procesach edukacji menedżerskiej.
- dr hab. Beata Glinka, prof. Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Zarządzania

W Polsce brakowało dotychczas dobrego podręcznika opartego na studiach przypadków - wreszcie studenci zarządzania i teorii organizacji mogą z pożytkiem skorzystać z metody powszechnie stosowanej np. w Harvard Business School. Dzięki znakomitemu doborowi nieoczywistych i niestandardowych organizacji czytelnik jest w stanie zrozumieć złożoność kontekstów i uwarunkowań różnych ich typów. Książka powinna być szczególnie przydatna dla uczestników programów typu MBA, a także dla studentów studiów magisterskich zarządzania i socjologii.
- dr hab. Dariusz Jemielniak, prof. Akademii Leona Koźmińskiego

Specyfikacje

Ogólna charakterystyka

Rok wydania 2011
Autor Monika Kostera
Wydawca Poltext
Format 235x165
Rodzaj Biznes i ekonomia
Język polski
Ilość stron 294
Podkategoria Organizacja, zarządzanie
ISBN 9788375611182

Producent: Poltext

Opinie

Napisz pierwszą recenzję

Kliknij w gwiazdki, aby go ocenić

Pytania i odpowiedzi Klientów

Masz pytanie dotyczące tego produktu?

Zadaj je poniżej, a nasza społeczność udzieli odpowiedzi.